Dziś uczniowie klas siódmych uczestniczyli w wykładzie pt. „E – jak energetyki i e-papierosy” z cyklu „Porozmawiamy o zdrowiu, czyli alfabet zdrowia”.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, czym są trucizny, poznali ich historię oraz wpływ na organizm człowieka. Szczególną uwagę poświęcono substancjom oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy, w tym substancjom uzależniającym, takim jak nikotyna oraz zagrożeniom wynikającym z ich stosowania.
Ważnym elementem wykładu był również temat napojów energetycznych. Omówiono ich wpływ na młody organizm oraz konsekwencje zdrowotne związane z ich spożywaniem. Spotkanie stanowiło cenną okazję do poszerzenia wiedzy na temat profilaktyki zdrowotnej i świadomego podejmowania decyzji dotyczących własnego zdrowia.








