"Kuj żelazo póki gorące! " – uczniowie klas 1a i 1d odwiedzili przedstawicieli ginących zawodów, a były to: pszczelarstwo, kowalstwo i garncarstwo. Podczas wyjazdu dzieci dowiedziały się jak dawniej wyglądała praca w tych zawodach i jak bardzo była potrzebna. Wielką frajdę sprawił uczestnikom pan kowal, który razem z dziećmi wykonał szczęśliwą podkowę, a zaangażował do tej pracy kilkoro silnych śmiałków. Nasz podziw wzbudziły przedmioty wykonane z twardego żelaza. Podobnie zafascynowała wszystkich praca garncarza i piękne wytwory. Wycieczka była bardzo udana i pouczająca! [A.W.]
1a i 1d: spotkanie z ginącymi zawodami







