Czerwiec obfituje w wycieczki klasowe. Uczniowie klasy 1c udali się zatem do Wioski Indiańskiej w Piotrkówku. Jest to niezwykle ciekawe miejsce, gdzie dzieci mają okazję poznać życie rdzennych Indian. Na terenie wioski rozstawione są tipi, a w nich ciekawe eksponaty i przedmioty codziennego użytku. Uczniowie poznali historię Indian, narzędzia wykorzystywane do polowań i walk, naczynia oraz instrumenty. Spotkali również zwierzęta: kozy i króliki, które chętnie współpracowały podczas głaskania :).
Za nimi również elementy survivalu- próbowali samodzielnie rozpalić ognisko.
Wioska indiańska to także miejsce, gdzie dzieci mogły strzelać z łuku, budować własne tipi, skakać, wspinać się, malować, pokonać labirynt, czyli bawić się na całego!
Zachęcamy do odwiedzenia wioski indiańskiej! [A.W.]








