Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W grudniu, uczniowie klasy 5a: Maria Soboń, Aleksandra Wójtowicz, Michał Sowa Maksymilian Sawicki oraz Filip Zan pod opieką nauczycieli - p. Moniki Choroszyńskiej, oraz p. Edyty Baranowskiej zorganizowali zbiórkę zabawek i słodyczy wśród uczniów klas 0 - VII naszej szkoły.
Dzięki zaangażowaniu całej społeczności uczniowskiej, udało się zebrać ogromną ilość darów, które 22 grudnia 2017 roku zostały przekazane p. Dyrektor Państwowego Domu Dziecka nr 2 im. Ewy Szelburg- Zarembiny w Lublinie.
W dowiezieniu darów na miejsce pomogli nauczyciele wychowania fizycznego p. Arkadiusz Pszeniczka i p. Dariusz Sawicki oraz przedstawiciel rodziców p. Artur Soboń.

W dniu 4 stycznia 2018 roku uczniowie z klas 4-7 zgromadzili się licznie na kółku plastycznym. Tym razem zajęcia rozpoczęły się wykładem na temat symboliki i historii jabłka w dziełach sztuki i grafice użytkowej. Uczniowie dowiedzieli się, który obraz zainspirował Paul McCartneya do stworzenia logo dla legendarnej firmy Beatlesów Apple Corps i co ma to wspónego ze Stevem Jobsem. W trakcie drugiej części zajęć każdy indywidualnie walczył z pokusą i rysował jabłko. Nie zabrakło chętnych do nadgryzania w celu uatrakcyjnienia rysowanego biektu ;) Było smacznie, wesoło i z ciekawostką.

21 grudnia w naszej szkoły wystawiono jasełka. Cud Bożego Narodzenia przedstawiono na tle współczesnej rodziny, która dzieli się z widzami informacjami na temat tradycji świątecznych. Scenki przeplatane były licznym kolędami, pastorałkami i świątecznymi piosenkami. Zaprezentowały się też uczennice grające na wiolonczeli i flecie poprzecznym. Ten bożonarodzeniowy spektakl wprowadził wszystkich widzów w świąteczny i radosny nastrój, przypominając nam o kończących się lekcjach i rozpoczynających feriach świątecznych.

W dniu 21 grudnia 2017 roku klasy siódme naszej szkoły wzięły udział w w warsztatach chemiczno - geograficznych poprowadzonych przez Panią Annę Bukowską z Uniwersytetu Dziecięcego UMCS. 

 

 

Brawo młodzi chemicy!

Wczesna pora im nie straszna!

Miłośnicy chemii spotykają się na dodatkowych zajęciach z chemii w piątki o 7.15. W ramach zajęć organizowanych przez Panią Agnieszkę Widzińską uczniowie obecnych klas 7 rozwijają swoje zainteresowania.