Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

17 i 18 września 2018r. młodzież klas ósmych wzięła udział w Lubelskim Festiwalu Nauki. W poniedziałek na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS uczestniczyli w zajęciach: "Ziemia, kontynenty", "Modelarz minerałów", "Czy mapy kłamią?", i "Geoparki". Natomiast we wtorek nasi uczniowie odwiedzili Uniwersytet Przyrodniczy, Wydział Inżynierii Produkcji, gdzie Pani dr hab. Monika Stoma poprowadziła zajęcia z gier symulacyjnych.

„Matematyka wysokich lotów”, „Z szachami i matematyką za pan brat” oraz „Uczymy się aktywnie i nowocześnie” to tytuły innowacji pedagogicznych, które od nowego roku szkolnego wprowadzono w Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku. Ich celem jest rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów, a także uatrakcyjnienie sposobów nauczania.

15 czerwca 2018 roku odbyły się w naszej szkole nietypowe, hiszpańsko-niemieckie warsztaty pod hasłem „Poznaj mój język".

W naszej szkole odbyła się I Debata klas VII. Zobaczcie jak wyglądała, kto nas odwiedził i co napisano o nas w Głosie Świdnika :)

25 maja 2018 roku naszą szkołę odwiedziły Siostry Misjonarki z Dąbrowicy.
S. Mariola przytoczyła nam wspomnienia z 17 letniego pobytu w Japonii. Opowiedziała nam ja wyglądają: nauka , zajęcia i wakacje w japońskiej szkole.
S. Bożena pracowała 26 lat w Brazylii. Mieszkała wśród najuboższych mieszkańców Rio de Janeiro. Opowiadała jak trudne jest życie biednych dzieci w Brazylii.