Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Dobre chęci, wielkie serca i zaangażowanie to cechy Kariny Kozieł, Weroniki Mazurek, Filipa Barańskiego i Karola Kopcia, szóstoklasistów ze Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku, którzy zorganizowali akcję charytatywną „Dzieci – dzieciom”. Wspólnie z nauczycielami, kolegami i koleżankami ze szkoły udało im się stworzyć ponad 11 paczek z ubraniami, zabawkami, środkami higienicznymi oraz produktami spożywczymi. Dary jeszcze dziś trafią do Rodzinnego Pogotowia Opiekuńczego w Dorohuczy i Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Pogodnej w Lublinie.

W zeszły piątek w klasie 4e gościł Vitus Eke z Nigerii. Dzieci miały okazję obejrzeć prezentację multimedialną o Nigerii i posłuchać ciekawych opowieści o życiu w tym kraju (oczywiście po angielsku). Klasa 4e zasypała swojego gościa pytaniami, a lekcja okazała się zbyt krótka, żeby na wszystkie pytania odpowiedzieć. Vitus był zachwycony otwartością i ciekawością naszych uczniów. Stwierdził, że Polska jest bardzo gościnnym krajem i czuje się tutaj jak w domu.

„Rozpachniło się” słomą i suszonymi roślinami. Szkołę ubarwiły kolorowe palmy i piękne słomkowe wielkanocne dekoracje. Radosne dźwięki ludowej muzyki wypełniły szkolne mury.
6 kwietnia na warsztatach plastycznych prowadzonych przez twórcę ludowego- panią Helenę Kołodziej- nasi uczniowie tworzyli ozdoby wielkanocne. Nie była to łatwa praca, ale sukces w postaci pięknie wykonanych baranków, wynagrodził trud i wysiłek dzieci.

W kwietniu na terenie naszej szkoły Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę pieniędzy na leczenie chorego na nowotwór oka Jasia Karwowskiego. Po raz kolejny społeczność szkolna pokazała jak wielkie ma serce oraz że nie jest jej obcy los potrzebujących. Podczas akcji udało się zebrać 1900zł.

Dnia 5 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył się konkurs "Szkolny Mistrz Historii" kl. 4 i 5. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy historycznej oraz motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy o historii Polski i świata. W konkursie wzięło udział 17 uczniów z klas 5 i 24 uczniów z klas 4. W czasie konkursu uczniowie wypełniali test, w którym mogli wykazać się swoją wiedzą historyczną.