Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Nowa oblicze szkoły podstawowej to i nowe przedmioty. Uczniowie klas 7 z entuzjazmem rozpoczęli naukę fizyki w tym eksperymenty.

Dnia 23.10.2017 klasa 7 b odwiedziła Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Młynie Hipolit. Młodzież wzięła udział w warsztatach geologicznych ucząc się rozpoznawania skał i minerałów. Ponadto organizator zaprosił całą grupę na siedmiokilometrowy spacer po Płaskowyżu Nałęczowskim.

Uczniowie kształtowali umiejętność orientacji w terenie, wykonywali ćwiczenia terenowe w wąwozie lessowym Lipcyk w Nowym Gaju oraz podziwiali lublinit w wapiennej odkrywce skalnej.

30 października 2017r. uczniowie klasy 7D zaprosili klasy szóste na spotkanie z październikowo-listopadowymi zwyczajami i obyczajami innych krajów. Otwarci i ciekawi świata zabrali swoich młodszych kolegów i koleżanki w podróż przez morza i oceany. Wykonując pracę przewodników spisali się wzorowo.

Dnia 31 października 2017r. uczniowie naszej szkoły wraz z Dyrektorem p. Piotrem Boguszem odwiedzili cmentarz komunalny w Świdniku, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego oraz symbolicznym grobem żołnierzy poległych w I  i II wojnie światowej w okolicach Świdnika. Nie zapomnieliśmy też o dwóch grobach na cmetarzu obok, gdzie są dwa bezimienne groby lotników oraz żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku.

Skończył się tydzień, w którym uczniowie "siódemki" uczestniczyli w różnych zajęciach w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki.
26 września 2017r. klasa 7d wzięła udział w spotkaniu poświęconym popularnemu egzaminowi językowemu TELC.