Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 4 stycznia 2018 roku uczniowie z klas 4-7 zgromadzili się licznie na kółku plastycznym. Tym razem zajęcia rozpoczęły się wykładem na temat symboliki i historii jabłka w dziełach sztuki i grafice użytkowej. Uczniowie dowiedzieli się, który obraz zainspirował Paul McCartneya do stworzenia logo dla legendarnej firmy Beatlesów Apple Corps i co ma to wspónego ze Stevem Jobsem. W trakcie drugiej części zajęć każdy indywidualnie walczył z pokusą i rysował jabłko. Nie zabrakło chętnych do nadgryzania w celu uatrakcyjnienia rysowanego biektu ;) Było smacznie, wesoło i z ciekawostką.

W dniu 21 grudnia 2017 roku klasy siódme naszej szkoły wzięły udział w w warsztatach chemiczno - geograficznych poprowadzonych przez Panią Annę Bukowską z Uniwersytetu Dziecięcego UMCS. 

 

 

Brawo młodzi chemicy!

Wczesna pora im nie straszna!

Miłośnicy chemii spotykają się na dodatkowych zajęciach z chemii w piątki o 7.15. W ramach zajęć organizowanych przez Panią Agnieszkę Widzińską uczniowie obecnych klas 7 rozwijają swoje zainteresowania. 

21 grudnia w naszej szkoły wystawiono jasełka. Cud Bożego Narodzenia przedstawiono na tle współczesnej rodziny, która dzieli się z widzami informacjami na temat tradycji świątecznych. Scenki przeplatane były licznym kolędami, pastorałkami i świątecznymi piosenkami. Zaprezentowały się też uczennice grające na wiolonczeli i flecie poprzecznym. Ten bożonarodzeniowy spektakl wprowadził wszystkich widzów w świąteczny i radosny nastrój, przypominając nam o kończących się lekcjach i rozpoczynających feriach świątecznych.