Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

1 października 2015r. w Cycowie odbyły się również zawody chłopców. To co nie udało się dziewczętom z siódemki udało się chłopcom. Wśród dziesięciu szkół startujących w zawodach najlepszą drużyną okazali się młodzi zawodnicy z naszej szkoły. Podopieczni Dariusza Kuźmy i Ireneusza Kellera zajęli pierwsze miejsce i uzyskali prawo reprezentowania naszej szkoły w zawodach wojewódzkich.

W dniu 23.09.2015r. na stadionie sportowym Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zawody sportowe organizowane w ramach Wojewódzkich Igrzysk Sportowych. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w sztafetowych biegach przełajowych. Nasi zawodnicy oraz nasze zawodniczki okazali się bezkonkurencyjni i pewnie wygrali etap powiatowy tym samym awansując do zawodów rejonowych.

„Z podwórka na stadion” O PUCHAR TYMBARKU (powiat Świdnik) Hala sportowa SP Bystrzejowice 25.11.2014 r.

Po raz kolejny uczniowie i uczennice klas sportowych SP 7 Świdnik bardzo udanie kończą cykl zawodów w minisiatkówce. Dziewczęta podopieczne Renaty Łapy na zawodach finałowych rozegranych w dniu 27.01.2015 w Opolu Lubelskim zajęły II miejsce przegrywając po dramatycznym boju finał z drużyną z Białej Podlaski. O dramaturgii meczu może świadczyć fakt, iż zawodniczki ze Świdnika prowadziły w pierwszym secie 24 do 19, ale uległy 26:24. Drugi set zakończył się zdecydowanym, zwycięstwem świdniczanek 25:11. Tak więc o mistrzostwie decydował tai brek, w którym minimalnie lepsze okazały się siatkarki z Białej Podlaskiej.

W dniu 24 października 2014r. w SP 7 Świdnik odbył się Turniej Sportowy z okazji 60 - lecia miasta Świdnik w „Piłki Rzucane”. W zawodach udział wzięli uczniowie klas III. Przerywnikami między meczami była nauka tańców, oraz quiz wiedzy o mieście. Wszystkie klasy uhonorowano okolicznościowymi pucharami i pamiątkowymi dyplomami, oraz nagrodami rzeczowymi w postaci piłek siatkowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali batony i soczki. Impreza była również okazją do zaprezentowania sportowych sukcesów świdnickiej „siódemki”, która już kolejny raz plasuje się na pierwszym miejscu w województwie lubelskim w sporcie szkolnym.