Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Po raz kolejny uczniowie i uczennice klas sportowych SP 7 Świdnik bardzo udanie kończą cykl zawodów w minisiatkówce. Dziewczęta podopieczne Renaty Łapy na zawodach finałowych rozegranych w dniu 27.01.2015 w Opolu Lubelskim zajęły II miejsce przegrywając po dramatycznym boju finał z drużyną z Białej Podlaski. O dramaturgii meczu może świadczyć fakt, iż zawodniczki ze Świdnika prowadziły w pierwszym secie 24 do 19, ale uległy 26:24. Drugi set zakończył się zdecydowanym, zwycięstwem świdniczanek 25:11. Tak więc o mistrzostwie decydował tai brek, w którym minimalnie lepsze okazały się siatkarki z Białej Podlaskiej.

„Z podwórka na stadion” O PUCHAR TYMBARKU (powiat Świdnik) Hala sportowa SP Bystrzejowice 25.11.2014 r.

W dniu 15.10.2014 r. w Lubartowie odbył się finał Wojewódzkich Sztafetowych Biegów Przełajowych. Podobnie jak w roku ubiegłym dziewczęta SP 7 Świdnik uplasowały się na III miejscu i zdobyły brązowe medale Mistrzostw Województwa.

W dniu 24 października 2014r. w SP 7 Świdnik odbył się Turniej Sportowy z okazji 60 - lecia miasta Świdnik w „Piłki Rzucane”. W zawodach udział wzięli uczniowie klas III. Przerywnikami między meczami była nauka tańców, oraz quiz wiedzy o mieście. Wszystkie klasy uhonorowano okolicznościowymi pucharami i pamiątkowymi dyplomami, oraz nagrodami rzeczowymi w postaci piłek siatkowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali batony i soczki. Impreza była również okazją do zaprezentowania sportowych sukcesów świdnickiej „siódemki”, która już kolejny raz plasuje się na pierwszym miejscu w województwie lubelskim w sporcie szkolnym.

W dniu 02.10.2014 na pierwszych w tym roku szkolnych zawodach sportowych, które odbyły się na obiektach Szkoły Podstawowej nr 7 bezkonkurencyjni okazali się uczniowie naszej szkoły. W rywalizacji sztafet zarówno drużyna dziewcząt (10x800 metrów) jak i chłopców (10x1000) zajęła pierwsze miejsce i uzyskała awans do zawodów rejonowych, które odbędą się 12 października w Cycowie.