Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

24 listopada 2016r. na pływalni Zespołu Szkół nr 2 w Świdniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Świdnickiego w pływaniu, które z workiem medali zakończyli reprezentanci naszej szkoły. Obie reprezentacje, dziewcząt i chłopców zajęły II miejsce w Sztafetach Pływackich na dystansie 8x25 m stylem dowolnym. Bezkonkurencyjna w pływaniu indywidualnym dziewcząt na dystansie 50 m stylem grzbietowym okazała się Ola Kudeń. III miejsce w tej samej konkurencji zajęła Kaja Wiktorowicz.

23 listopada 2016 r. już po raz kolejny w Bystrzejowicach zorganizowane zostały Mistrzostwa Powiatu Świdnickiego w Badmintonie. Na tych zawodach nie mogło zabraknąć uczniów Naszej Szkoły!
W kategorii chłopców rocznik 2004 i młodsi brązowy medal wywalczył Franek Janczarek zdobywając tym tytuł II V-ce Mistrza Powiatu Świdnickiego w Badmintonie 2016! Tuż za podium - na 4. miejscu rywalizację sportową zakończył Alan Miłkowski. W kategorii roczników 2004 i młodszych dziewcząt 4. miejsce zajęła Natalia Skiba 7. Miejsce w turnieju wywalczyła Oliwia Liszka.

Bez awansu ale w dobrych nastrojach wrócili w dniu 17 listopada 2016r. ze Spiczyna nasi uczniowie, którzy brali udział w rejonowych indywidualnych zawodach w tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. Z 14 osobowej kadry naszej szkoły bardzo blisko wejścia do finałowej czwórki był Filip Olejnik z klasy 6 A, który po zaciętych meczach ostatecznie uplasował się na 5 miejscu. Wśród dziewcząt najlepszy wynik uzyskała Wiktoria Nierojewska z klasy 4 D plasując się na 7 miejscu.

We wtorek 22 listopada 2016r. uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w bardzo nietypowej lekcji wychowania fizycznego. W ramach kampanii „Stop zwolnieniom z WF-u” uczniowie klas 4-6 zapoznali się ze specyfiką i podstawami karate tradycyjnego.
Nasi Uczniowie zawsze chętnie ćwiczyli podczas lekcji wf, ale autorytet Mistrza sztuk walki jeszcze bardziej rozbudził chęci do aktywności ruchowej. Trening poprowadził Andrzej Maciejewski - Prezes Lubelskiego Związku Karate Tradycyjnego, trener Kadry Narodowej Kadetów i Juniorów.

Kolejny udany występ w zawodach sportowych odnotowali nasi uczniowie. Tym razem na odbywającym się w dniu 9 listopada 2016r.w Ludwinie etapie rejonowym w badmintona drużyna chłopców była bliska zdobycia kolejnego medalu dla naszej szkoły. Niestety w meczu o trzecie miejsce uległa zespołowi ze Szkoły Podstawowej z Chełma. To co nie udało się chłopcom, udało się dziewczętom. W meczu o brąz nasze uczennice wygrały ze Szkołą Podstawową z Ostrówka i mogły się cieszyć z kolejnego medalu dla naszej szkoły. Niestety tylko dwa pierwsze miejsca awansowały do zawodów wojewódzkich.