Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W ubiegłą środę i czwartek (14,15 grudnia 2016r.) nasza szkoła była gospodarzem powiatowych zawodów w minikoszykówce szkół podstawowych dziewcząt i chłopców. Uczniowie naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni w obu grupach zdobywając dwa awanse do zawodów na szczeblu rejonowym!
Gratulujemy zawodnikom oraz nauczycielom WF za przygotowanie drużyn.

Zapraszamy Was do obejrzenia fotorelacji z ,,Potyczek Rodzinnych z Głosem Świdnika", które odbyły się 26 listopada 2016r. w naszej szkole. Do potyczek stanęły 32 rodziny, w tym większość to uczniowie SP 7 i ich rodzice. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwało liczne grono nauczycieli naszej szkoły. Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli wychowania fizycznego, którzy zorganizowali tą imprezę.

23 listopada 2016 r. już po raz kolejny w Bystrzejowicach zorganizowane zostały Mistrzostwa Powiatu Świdnickiego w Badmintonie. Na tych zawodach nie mogło zabraknąć uczniów Naszej Szkoły!
W kategorii chłopców rocznik 2004 i młodsi brązowy medal wywalczył Franek Janczarek zdobywając tym tytuł II V-ce Mistrza Powiatu Świdnickiego w Badmintonie 2016! Tuż za podium - na 4. miejscu rywalizację sportową zakończył Alan Miłkowski. W kategorii roczników 2004 i młodszych dziewcząt 4. miejsce zajęła Natalia Skiba 7. Miejsce w turnieju wywalczyła Oliwia Liszka.

24 listopada 2016r. na pływalni Zespołu Szkół nr 2 w Świdniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Świdnickiego w pływaniu, które z workiem medali zakończyli reprezentanci naszej szkoły. Obie reprezentacje, dziewcząt i chłopców zajęły II miejsce w Sztafetach Pływackich na dystansie 8x25 m stylem dowolnym. Bezkonkurencyjna w pływaniu indywidualnym dziewcząt na dystansie 50 m stylem grzbietowym okazała się Ola Kudeń. III miejsce w tej samej konkurencji zajęła Kaja Wiktorowicz.

We wtorek 22 listopada 2016r. uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w bardzo nietypowej lekcji wychowania fizycznego. W ramach kampanii „Stop zwolnieniom z WF-u” uczniowie klas 4-6 zapoznali się ze specyfiką i podstawami karate tradycyjnego.
Nasi Uczniowie zawsze chętnie ćwiczyli podczas lekcji wf, ale autorytet Mistrza sztuk walki jeszcze bardziej rozbudził chęci do aktywności ruchowej. Trening poprowadził Andrzej Maciejewski - Prezes Lubelskiego Związku Karate Tradycyjnego, trener Kadry Narodowej Kadetów i Juniorów.