Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Do odbywających się w naszej szkole w dniu 14 marca 2017r. zawodów w minisiatkówce dziewcząt zgłosiło się 4 zespoły, w tym drużyna naszej szkoły. Nasze dziewczęta do rywalizacji przystąpiły bardzo skoncentrowane. Cel jaki sobie postawiły przed turniejem, czyli awans do finału wojewódzkiego, został osiągnięty. Nasze uczennice po wygraniu wszystkich spotkań pewnie awansowały do kolejnego etapu rozgrywek.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Reprezentacja dziewcząt w minikoszykówce wzięła udział w dniu 13 marca 2017r. w rejonowych zawodach, które odbyły się na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Po całodziennych zmaganiach nasze dziewczęta uplasowały się na czwartym miejscu. Dziękujemy za walkę do samego końca i trzymamy kciuki w kolejnych występach sportowych.

W dniu 28 lutego 2017r. w hali sportowej naszej szkoły odbyły się powiatowe zawody w mini piłce ręcznej chłopców. W zawodach wzięły udział 4 zespoły (SP 5, SP 3, Sp7 i Piaski). Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Drużyna naszej szkoły po wygraniu wszystkich spotkań zajęła pierwsze miejsce i awansowała do zawodów rejonowych, które odbędą się 22 marca w Chełmie.

W dniu 8 marca 2017r. w hali sportowej naszej szkoły odbyły się powiatowe zawody w minisiatkówce dziewcząt i chłopców. Wśród chłopców do rywalizacji przystąpiło 4 drużyny z w tym reprezentacja naszej szkoły. Zawody odbywały się systemem każdy z każdym do 25 punktów, do dwóch wygranych setów. Doświadczenie jakie zdobyli nasi uczniowie na turniejach towarzyskich przyniosło spodziewany efekt i po wygraniu wszystkich meczy bez straty seta nasza drużyna pewnie awansowała do zawodów rejonowych.

W dniu 25 lutego 2017r. pięciu uczniów klasy 6 C uczestniczyło w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki w Chobrzanach. W zawodach wzięło udział 9 zespół (z Kielc, Brzeska, Chobrzan, Leżajska i Świdnika) podzielonych na dwie grupy. W pierwszej rundzie rozgrywano mecze w grupach systemem każdy z każdym do 25 punktów. Po dwóch wygranych i dwóch przegranych meczach, nasz zespół uplasował się na trzecim miejscu w grupie.