Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniach 17 – 18 grudnia 2016r. w Chełmie odbył się Ogólnopolski Festiwal Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych: klas piątych (trójki) oraz klas szóstych (czwórki). Dla chłopców był to pierwszy w tym roku turniej minisiatkówki. Naszą reprezentację stanowiły cztery zespoły w kategorii trójek oraz dwa zespoły w kategorii czwórek. Po dwudniowych zmaganiach wśród drużyn z klas piątych najlepsi okazali się uczniowie naszej szkoły wzmocnieni zawodnikiem z Krasnegostawu (skład zwycięskiego zespołu: Paweł Szydło, Rafał Szczuchniak, Tomasz Zieliński). Klasy szóste uległy jedynie gospodarzom turnieju i zajęli drugie miejsce (skład zespołu: Bartłomiej Skorek, Jakub Nowik, Jakub Krasiński, Michał Borowiec). Zakończeniem pierwszego dnia zawodów było wyjście do Chełmskiego Parku Wodnego.

W ubiegłą środę i czwartek (14,15 grudnia 2016r.) nasza szkoła była gospodarzem powiatowych zawodów w minikoszykówce szkół podstawowych dziewcząt i chłopców. Uczniowie naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni w obu grupach zdobywając dwa awanse do zawodów na szczeblu rejonowym!
Gratulujemy zawodnikom oraz nauczycielom WF za przygotowanie drużyn.

24 listopada 2016r. na pływalni Zespołu Szkół nr 2 w Świdniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Świdnickiego w pływaniu, które z workiem medali zakończyli reprezentanci naszej szkoły. Obie reprezentacje, dziewcząt i chłopców zajęły II miejsce w Sztafetach Pływackich na dystansie 8x25 m stylem dowolnym. Bezkonkurencyjna w pływaniu indywidualnym dziewcząt na dystansie 50 m stylem grzbietowym okazała się Ola Kudeń. III miejsce w tej samej konkurencji zajęła Kaja Wiktorowicz.

Zapraszamy Was do obejrzenia fotorelacji z ,,Potyczek Rodzinnych z Głosem Świdnika", które odbyły się 26 listopada 2016r. w naszej szkole. Do potyczek stanęły 32 rodziny, w tym większość to uczniowie SP 7 i ich rodzice. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwało liczne grono nauczycieli naszej szkoły. Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli wychowania fizycznego, którzy zorganizowali tą imprezę.

23 listopada 2016 r. już po raz kolejny w Bystrzejowicach zorganizowane zostały Mistrzostwa Powiatu Świdnickiego w Badmintonie. Na tych zawodach nie mogło zabraknąć uczniów Naszej Szkoły!
W kategorii chłopców rocznik 2004 i młodsi brązowy medal wywalczył Franek Janczarek zdobywając tym tytuł II V-ce Mistrza Powiatu Świdnickiego w Badmintonie 2016! Tuż za podium - na 4. miejscu rywalizację sportową zakończył Alan Miłkowski. W kategorii roczników 2004 i młodszych dziewcząt 4. miejsce zajęła Natalia Skiba 7. Miejsce w turnieju wywalczyła Oliwia Liszka.