Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 12 października w sali kameralnej kina Lot odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym i literackim:  "Świdnik w twojej legendzie".

Nasi uczniowie otrzymali tytuł laureata :

Hanna Bryguła - konkurs plastyczny

Monika Szentak - konkurs plastyczny

Jan Korbus - konkurs plastyczny

Natalia Ostrzyżek -konkurs literacki

Prace zostały umieszczone w specjalnym wydaniu albumu pod tym samym tytułem.

Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, w świetlicy kl. 3M i III A dziewczynki uczciły przypadający na 30 września „Dzień Chłopaka”. Małe kobietki oprócz tradycyjnych życzeń przygotowały dla chłopców liczne konkursy tj. plecenie warkoczy, wypicie szklanki wody na czas, zabawy sztukmistrzów- kręcenie talerzami, dmuchanie balonów, aż w końcu przeprowadziły test na „ Super Chłopaka”. A jacy są nasi chłopcy? Wiadomo, że czasem z nich niezłe urwisy.

Dnia 25 września 2017 odbyło się w świetlicy „Pasowanie na Świetliczka”, członka grupy świetlicowej. Wzięło w nim udział 31 uczniów z klas pierwszych.
Podczas tej imprezy integracyjnej uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wielu próbach, takich jak: wytrzymałościowej, podczas której uczestnik musiał przejść po szyszkach;uśmiechu, polegającej na zjedzeniu plastra cytryny a następnie u „ pierwszaka” powinien pojawić się uśmiech; wygimnastykowanego języka, gdzie należało powtórzyć długie i trudne do wypowiedzenia wyrazy i zdania; precyzyjności, podczas której należało trafić ołówkiem na sznurku do butelki.

Dnia 29 września w świetlicy szkolnej odbyło się „Pasowanie na Świetlika”. W uroczystości tej wzięły udział dzieci z zerówki, klasy 1c, oddziału 2M oraz klasy III c.Dzieci z zerówki oraz z klasy pierwszej zanim zostały przyjęte do świetlicowej gromady, musiały przejść próbę zjedzenia plasterka cytryny z uśmiechem na twarzy. Uczestniczyły one również w różnych konkurencjach w których wykazać się miały znajomością zasad panujących w świetlicy.

18 maja 17r. dzieci ze świetlicy klas I, II i Montessori uczestniczyły w konkursie wokalnym „ Piosenki wiosennej i ekologicznej”, podczas którego prezentowały utwory pt. „Ziemia wyspa zielona”, „Maszeruje wiosna” , „Zielony smok”, „ Moja Planeta”. Do konkursu przystąpiło aż 23 osoby w dwóch kategoriach: soliści i duety.