Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Dzieci z klasy 3a SP nr 7 razem ze swoją wychowawczynią panią Teresą Ślęp oraz zaproszoną do współpracy bibliotekarką Katarzyną Ciołek z oddziału dziecięcego filii nr 4 MPBP, przygotowały dla wychowanków SOSW małe przedstawienie. Bohaterem był Smok Wawelski. Oczywiście, jak przystało na prawdziwe przedstawienie, byli narratorzy, kukiełki, ziejący ogniem smok i wypchany siarką baranek, beczący ze strachu przy smoczej jamie. Było wawelskie wzgórze i płynąca obok Wisła.

Były nawet efekty dźwiękowe w postaci pękającego smoczego brzuszyska! Zwieńczeniem występu było odśpiewanie przez aktorów piosenki p.t. "Smok-rock", która dodatkowo "oswajała" naszego potwora. Na pamiątkę zostawiliśmy naszej publiczności własnoręcznie wykonaną książeczkę z przedstawianą legendą, a także kukiełki, które bardzo jej się podobały. Żywiołowe brawa pokazały,że wszyscy bardzo dobrze się bawili!

Zadowoleni, uśmiechnięci, objedzeni słodyczami i jabłkami, z sercami napełnionymi ciepłem, pomimo paskudnej pogody, wróciliśmy do szkoły. Dzieciaki miały okazję zrobić coś dla innych, tych Innych, może mniej sprawnych, może żyjących w trochę innym świecie, ale tak samo lubiących się bawić i śmiać, a to jest zawsze najwyższą wartością.

"...człowiek tyle jest wart, ile da z siebie innym..."