Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 29 września 2016 r. drużyna z Zerówki A wyjechała wspólnie po raz pierwszy ... . Dlatego też głównym celem wyjazdu była integracja grupy, wspólne bycie i wzajemne poznanie (się). Dzieci oglądały i podziwiały minerały i skamieniałości sprzed milionów lat (tak, tak!), następnie wypłukały swoje pierwsze „złoto”, a właściwie mieniący się w słońcu piryt. Niezwykle pomocne w wykonaniu tego zadania okazały się cierpliwość, skupienie uwagi i … technika płukania;)


W dalszej części pobytu pod opieką dorosłych pięć grup powędrowało z mapami do jaskini lessowej. Tam po podaniu odpowiedzi na trudne pytania, przedszkolaki otrzymały w nagrodę skarb (kolejny iskrzący się minerał). Wszystkie dzieci zasłużyły na tytuł „Dzielnego wędrowniczka”, pieczone kiełbaski oraz ... niespodziankę. Ową niespodzianką było tworzenie wielkich mydlanych baniek. Jeżeli czynność ta sprawiał frajdę dorosłym, to o ile więcej przyjemności mogły mieć 6-latki? Dzieci imponowały dzielnością, wytrwałością i ciekawością podczas wykonywania zadań. Dziękujemy rodzicom dzieci w zorganizowaniu wyjazdu oraz Panu Grzegorzowi Bukowskiemu z Akademii Młodego Naukowca, który był przewodnikiem naszej grupy. [EN]