Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Grudzień to taki miesiąc, który przynosi ze sobą mnóstwo niespodzianek i przyjemności. W miesiącu tym wszyscy przygotowujemy się do godnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Już w pierwszych jego dniach uczniowie z klasy 2a i 3a mieli możliwość tego doświadczyć.

Dzieci pojechały na wycieczkę do Motycza Leśnego, w którym znajduje się Ośrodek „Centrum Dobrego Wychowania”. W Ośrodku uczniowie poznawali tradycje i zwyczaje świąteczne. Podczas warsztatów plastycznych własnoręcznie wykonali wyjątkowe i pomysłowe ozdoby świąteczne: malowały i zdobiły anioły ze sklejki lub wykonywały świece, które później mogą być dekoracją na świątecznym stole. Wspaniałym przeżyciem było wykonywanie pierników przy użyciu drewnianych, starodawnych form. Dzieci stworzyły niepowtarzalne pierniki, które po upieczeniu zdobiły lukrem. Był to dzień pełen wrażeń i niezapomnianych przeżyć.