Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniach 8-11.10.2018 r. najmłodsi i starsi uczniowie (klas 0-VI) uczestniczyli w warsztatach naukowych. Tym razem w centrum naszego zainteresowania i uczenia się była fizyka. Tak, tak … fizyką można zafascynować się już od najmłodszych lat;). Zatem …

Fizyka czy chemia?

Rozdarcie papieru to …

Podpalenie papieru to …

Grawitacja to …

Pierwsze warsztaty to „dotykanie” fizyki poprzez eksperymenty. Eksperyment z balonem i ciepłym powietrzem, eksperyment z folią; badanie siły odśrodkowej i niegroźny egzamin na pilota.  I jeszcze … dotykanie tarantuli, spostrzeganie ruchu elementów na obrazku czyli odkrywanie zjawisk (złudzeń) optycznych. Na koniec warsztatu młodsi uczniowie mogli lekko unieść się w powietrzu … na poduszkowcu.

Oczywiście, ciąg dalszy nastąpi, przecież uczymy się nieustannie.

Wkrótce:

Listopad – „Świat dźwięków” czyli nadal uczymy się fizyki

Grudzień – „Czy warto pić colę” – warsztaty chemiczne.

Styczeń – „DNA tajemnica życia”.

[EN]