Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W Tomaszowie Lubelskim odbył kolejny Wojewódzki Turniej o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty w Szachach. W tych prestiżowych zawodach wystartowało blisko 400 szachistów z województwa lubelskiego. Przedstawiciele kilkudziesięciu szkół rywalizowali przez dwa dni. W kategorii dziewcząt klas IV-VI rewelacyjnie spisały się szachistki SP 7 Świdnik. Zajęły drugie miejsce ustępując tylko zwycięskiej szkole SP 2 Tomaszów Lubelski (szkoła z Tomaszowa wygrała wszystkie kategorie wiekowe ). Podopieczne Ireneusza Kellera występowały w składzie: Alicja Opalińska, Maria Kramarz, Oliwia Kasperek, Karolina Potaczała i Klaudia Smyk.

W rywalizacji chłopców klas IV-VI świdniczanie zajęli wysokie 7 miejsce. (w nawiasie liczba zdobytych punktów): Bartosz Winiarczyk (4,5), Krzysztof Maszewski (4), Bartosz Najda (4), Dominik Garbacz (4), Szymon Podolak (4), Antoni Słomka (4), Adam Zborowski (3).
W drugim dniu turnieju do rywalizacji przystąpili uczniowie klas 7 szkół podstawowych oraz II i III klas gimnazjów. W tej rywalizacji bardzo dobry występ zanotował Paweł Borowiecki uczeń klasy 7d zgromadził 5,5 punktu z 7 (tylko jedną partie przegrał, jedną zremisował  i aż 5 wygrał )pozwoliło mu to na zajęcie 6 miejsce w stawce 63 zawodników. Warto dodać, że Paweł był najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem bez kategorii szachowej. Natomiast Sebastian Lorens (4 pkt.) zajął 22 miejsce i był najmłodszym zawodnikiem turnieju w tej kategorii wiekowej.Należy również odnotować bardzo udany start w turnieju Mateusza Bojczewskiego ucznia G-2 Świdnik. Wychowanek pana Zdzisława Marciniaka zajął II miejsce (6 pkt.) Mateusz jest już wytrawnym szachistą posiada II kategorie szachową, a jego obecny ranking FIDE wynosi 1685.