Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Początek roku dla kilku klas rozpoczął się nie lada wrażeniami. Dzieci z klasy 1a, 2b, 3b oraz 3c pojechały do Lublina na widowisko świąteczno – noworoczne „Cichuteńko pośród nocy” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. Okazało się, że był to niezwykle barwny, efektowny i radosny koncert noworoczny. Partie wokalne przeplatane były występami kolędników, tancerzy i uzupełnione inscenizacjami związanymi z Bożym Narodzeniem. Na scenie pojawiło się około 100 wykonawców.

Do takiego widowiska chce się powracać!

Fragment opisu wydarzenia z broszury reklamowej: „[…Wydawać by się mogło, że kolędy i pastorałki to repertuar znany i osłuchany, z którym niewiele nowego można zrobić. Nic bardziej mylnego. Kaniorowcy pokazują na jak wiele sposobów można je wykonywać. Obok tradycyjnych interpretacji usłyszymy wykonania nawiązujące do stylistyki country, a nawet… dixielandu, jak to jest w przypadku pastorałki „Skrzypi wóz”, z charakterystyczną dla tego gatunku jazzu partią klarnetu. Z kolei kolędy „Nie było miejsca dla Ciebie” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki” - zostały zaaranżowane w sposób tak oryginalny, że słuchając tych pieśni ma się poczucie nowości i świeżości. A jeśli dodamy to tego „numery” premierowe, choćby pastorałkę orawską, wykonywaną z wykorzystaniem pasterskich dzwonków, jest jasne, że wrażeń artystycznych nie zabraknie…]”