Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Już czwarty rok współpracujemy z Akademią Młodego Naukowca. W dniach 26-30 września 2016 r. odbyły się warsztaty przyrodnicze pt. „W królestwie mrówek”. Najmłodsze dzieci (z zerówek) oraz uczniowie klas I-VI poznały ciekawe życie mrówek nie tylko w teorii (wiedza) ale i w sposób praktyczny mogły zajrzeć do zakamarków korytarzy mrowiska, zbadać budowę owadów pod mikroskopem. Uczniowie poznali niezwykle użyteczne życie niezwykle uspołecznionych owadów.

Kto wiedział, że w mrowisku mrówki są tak samo głodne albo tak samo syte?
Kto widział mrówkę złodziejkę?
Kto wąchał ścieżki mrówek?
Warto uczyć się bez książek:)

 

Wkrótce …
październik: „Świat w kropli wody”;
listopad: „Kolce, pióra, łuski – przyrodniczy detektyw”;
grudzień: „Sherlock Holmes – warsztaty z kryminalistyki”.
Tematy warsztatów zachęcają do uczenia się, prawda;) [EN]