Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Kolejny bardzo duży sukces osiągnęli szachiści SP 7 Świdnik w Wojewódzkim Turnieju Szkół Podstawowych w Szachach o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty, w dniu 26 kwietnia 2017r.w Tomaszowie Lubelskim.
W turnieju brało udział blisko 300 zawodników z terenu całego województwa lubelskiego. W klasyfikacji generalnej klas IV-VI reprezentacja świdnickiej siódemki zajęła drugie miejsce, a w kategorii klas I-III uplasowała się na miejscu trzecim.


Bohaterowie zmagań przy szachownicach:
Klasy młodsze: Potaczała Karolina, Smyk Klaudia, Maszewski Krzysztof, Winiarczyk Bartosz, Najda Bartosz, Zborowski Adam, Podolak Szymon.
Klasy starsze: Alicja Opalińska, Maria Kramarz, Paweł Borowiecki, Sebastian Lorens, Dominik Garbacz, Michał Sowa.
Zwycięzcami turnieju w dwóch kategoriach zostali gospodarze turnieju uczniowie
SP 2 Tomaszów Lubelski ( nb.: W tej szkole są klasy o profilu SZACHY !).
Teraz przed najmłodszymi szachistami świdnickiej siódemki kolejne szachowe wyzwanie w dniu 3 maja wyjeżdżają na czterodniowe zawody; będą to Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Szachach dla uczniów klas I-III.

Życzymy samych wygranych partii.