Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 7 grudnia zakończyła się biblioteczna akcja Słodziaki. Dzieci z klas 1c, 2a, 2b oraz ze świetlicy uczestniczyły w konkursie internetowym oraz zbierały naklejki do słodziakowego albumu. za każdy dzień, w którym przez 10 minut czytały wspólnie z rodzicami.

 

W dniach od 5 listopada do 5 grudnia 2018 chętni uczniowie z  naszej szkoły brali udział w konkursie fotograficznym pt. Czytać można wszędzie. Jego celem było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów, pokazywanie nietypowych przestrzeni do czytania. Jury przyznało nagrody następującym osobom:

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku aktywnie przystąpiła do uroczystych obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości. 5 listopada 2018 odbył się  konkurs recytatorski
 „Piękna i Niepodległa”. Do konkursu przystąpiło 80 uczniów ze wszystkich klas, którzy pięknie recytowali wiersze o tematyce patriotycznej. Nagrodzonym uczestnikom  zostały wręczone książki
 na uroczystym apelu szkolnym połączonym z przeglądem piosenki patriotycznej 7 listopada. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział, a nauczycielom za ich przygotowanie. Poniżej publikujemy listę zwycięzców.

8 listopada w naszej szkole gościła Pani Renata Piątkowska, autorka ponad 30 książek dla dzieci, z których wiele zostało nagrodzonych i znalazło się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI. Ostatnio, dużą popularnością cieszą się opowiadania pani Renaty o sympatycznych Słodziakach. Spotkanie w „Siódemce” było pełne humoru, bo jak przyznała pisarka, lubi, gdy dzieci są wesołe, zwłaszcza podczas czytania jej książek. Uczniowie  dowiedzieli się, dlaczego niektórym rodzicom „wysiadają nerwy” w czasie podróży ze swoimi pociechami, poznali wzruszającą historię bohaterskiej kotki Wierusi.

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie fotograficznym. Wszyscy, którzy czytają, chcą promować modę na czytanie lub nie odnaleźli się w żadnym z dotychczasowych konkursów, mają szansę na wygranie nagród. Wystarczy zrobić ciekawe zdjęcie czytających osób i przynieść je do biblioteki szkolnej lub wysłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Regulamin znajdziecie poniżej.

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                   Regulamin konkursu