W piątek, 22 grudnia dzieci ze świetlicy miały okazję ponownie spotkać się w bibliotece.  Podczas rozmowy o historii Bożego Narodzenia, zwyczajach świątecznych i ulubionych potrawach  pomalowały aniołki z masy solnej, które można było wziąć na pamiątkę. Wysłuchały również książki Barbary Derlickiej pt. Aniołki. Na koniec zaśpiewaliśmy kolędę i złożyliśmy sobie wspólne życzenia.

W dniu 24 listopada dzieci ze świetlicy świętowały w bibliotece Dzień Pluszowego Misia. Na początek wysłuchały w historii powstania pierwszych misiowych przytulanek i książkowych przygód misia koali. Następnie wzięły udział w wesołych zabawach, którym bacznie przyglądały się małe i duże misie, przyniesione przez uczniów. Wśród konkurencji nie zabrakło rysowania portretów misia z zawiązanymi oczami, jedzenia ulubionego przysmaku Kubusia Puchatka na czas, układania misiowych puzzli, nurkowania w czarnej „skrzyni”, pełnej niespodzianek i śpiewania piosenek. Na koniec dzieci poznały jedną z wielu przygód Misia Uszatka.

Tysiąc powodów by czytać
Do konkursu pod takim tytułem, zorganizowanym przez sieć Empik przystąpiła nasza biblioteka. Mamy o co walczyć, bo dziesięciu laureatom Empik podaruje po 1000 wybranych przez nich książek.

Naszym zadaniem było zrobienie zdjęcia, na którym dzieci zaaranżowały scenkę, stanowiącą okładkę dowolnie wybranej książki. Postawiłyśmy na „Don Kichota” Miguela Cervantesa. Razem z uczniami przygotowałyśmy dekoracje, a bohaterowie wystąpili w pięknych strojach, pozyskanych z wypożyczalni.
Wszyscy podkreślają, że zabawy przy tworzeniu okładki było co niemiara, a efekt pracy naszej ekipy można zobaczyć na stronie www.empik.com/biblioteki. Tam też, w dniach 2-22 października, należy zagłosować, byśmy trafili do finału konkursu. Głosować można codziennie: wystarczy wejść na stronę http://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj , a następnie w pole szukaj wpisać: Świdnik i odnajdziemy zdjęcie, które z naszej szkoły bierze udział w konkursie. A następnie bardzo prosimy o zagłosowanie!! Przypominamy, że głosować można codziennie do 22 października. Patronatu medialnego użyczył naszym działaniom "Głos Świdnika", za co serdecznie dziękujemy.

W dniu 9 listopada 2017 r. dzieci ze świetlicy  uczestniczyły w lekcji bibliotecznej na temat odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą historyczną, znały nawet ulubione przysmaki marszałka Piłsudskiego. Potrafiły wyjaśnić, na czym polega współczesny patriotyzm. Świetnie wypadł też sprawdzian wiadomości o regionach Polski, które dzieci bez problemu rozpoznały na zdjęciach i dopasowały do miejsca na mapie Polski. Na koniec chętni uczestniczyli w konkursie plastycznym z nagrodami.

Jeżeli masz w domu książki (literatura dziecięca, młodzieżowa), których już nie czytasz i chcesz się nimi podzielić z koleżankami i kolegami, ofiaruj ją naszej bibliotece. Wzbogaci to księgozbiór i przyczyni się do rozwoju czytelnictwa w naszej szkole. Prosimy o książki atrakcyjne i w dobrym stanie.