Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

21 marca przyszła kalendarzowa wiosna. Z tej okazji dzieci z klasy 1a oraz z grupy świetlicowej uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych pt. Wiosenne niespodzianki. Ponieważ zima nie chce łatwo ustąpić, dzieci musiały zacząć od pozbycia się jej symbolu – Marzanny, w łagodny, ale skuteczny sposób.

Dnia 6 03.2018 odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 0-VII, w którym wzięło udział 104 recytatorów.
Celem konkursu było: popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci.

W piątek, 22 grudnia dzieci ze świetlicy miały okazję ponownie spotkać się w bibliotece.  Podczas rozmowy o historii Bożego Narodzenia, zwyczajach świątecznych i ulubionych potrawach  pomalowały aniołki z masy solnej, które można było wziąć na pamiątkę. Wysłuchały również książki Barbary Derlickiej pt. Aniołki. Na koniec zaśpiewaliśmy kolędę i złożyliśmy sobie wspólne życzenia.

18 stycznia obchodzony jest Dzień Kubusia Puchatka. W tym dniu urodził się autor książek o Kubusiu, Alan Alexander Milne. Z tej okazji biblioteka zorganizowała konkurs plastyczny i spotkanie o sympatycznym misiu. Dzieci przyniosły swoje ulubione maskotki przyjaciół ze Stumilowego Lasu, poznały historię powstania książek Kubuś Puchatek i Chatka Puchatka. Dowiedziały się kim była Winnie z londyńskiego ZOO i dlaczego na półce Kubusia stała puszka mleka. Sprawdzianem wiedzy dzieci były odpowiedzi na pytania ukryte w Kubusiowych balonach i krzyżówka. Prace konkursowe, które powstały pod okiem pań: Bożeny Mańki i Elżbiety Kłudki, były tak piękne, że trudno było jednoznacznie wybrać najlepszą. Ostatecznie zwycięzców wybrały dzieci w drodze losowania. Zostali nimi: Ania Żuk, Marysia Gmur i Filip Czmuda.

W dniu 24 listopada dzieci ze świetlicy świętowały w bibliotece Dzień Pluszowego Misia. Na początek wysłuchały w historii powstania pierwszych misiowych przytulanek i książkowych przygód misia koali. Następnie wzięły udział w wesołych zabawach, którym bacznie przyglądały się małe i duże misie, przyniesione przez uczniów. Wśród konkurencji nie zabrakło rysowania portretów misia z zawiązanymi oczami, jedzenia ulubionego przysmaku Kubusia Puchatka na czas, układania misiowych puzzli, nurkowania w czarnej „skrzyni”, pełnej niespodzianek i śpiewania piosenek. Na koniec dzieci poznały jedną z wielu przygód Misia Uszatka.