Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pt."Jak nie czytam, jak czytam", promującej czytelnictwo. 8 czerwca 2018 tuż przed godz. 10 każdy uczestnik przyniósł  na boisko szkolne swoją ulubioną książkę. Następnie wszyscy, dzieci, młodzież i nauczyciele ustawili się  tworząc napis SP7 - KOCHAMY KSIĄŻKI. Słowo "kochamy", wykonane przez dzieci z Klubu Przyjaciół Biblioteki,  znalazło się w sercu, utworzonym przez najmłodsze dzieci. W oczekiwaniu na przybycie koleżanek i kolegów uczniowie czytali swoje książeczki. Na koniec pan fotograf- Piotr Czerwiński zrobił wszystkim pamiątkowe zdjęcie. Wydarzenie było zwieńczeniem XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania Dzieciom w bibliotece szkolnej.

Warszawskie Targi Książki to niebywała okazja dla wszystkich do spotkania ulubionych autorów, zobaczenia i zakupienia nowości w promocyjnej cenie, udziału w ciekawych warsztatach, spotkaniach, wymiany książek, a przy okazji, do miłego spędzenia weekendu. Najmłodsi mogą pobawić się w specjalnie przygotowanych strefach gier i zabaw, zwiedzić niedostępne na co dzień zakamarki Stadionu Narodowego, przytulić gigantyczną maskotkę lub pomieszkać chwilę w książkowym domku. Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć „Siódemki”:D

W dniach 8-15 maja obchodzimy Tydzień Bibliotek, który w tym roku przebiega pod hasłem „(Do)wolność czytania”. Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbywają się: ciekawe spotkania, projekcje filmów, lekcje, czytanie z użyciem   kalejdoskopu…

W ramach TB w dniu 10 maja odbyło się spotkanie autorskie z panią Ewą Kiniorską, pisarką ze Świdnika, autorką książek fantasy, science fiction, opowiadań dla dzieci. Młodzież z klasy 7c miała okazję poznać tajniki pracy pisarskiej i wziąć udział w quizie z nagrodami . Natomiast 11 maja miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Przedmiotem dyskusji była książka Grzegorza Kasdepke pt., Bon czy ton; savoir-vivre dla dzieci. Dodatkowo chętne osoby rysowały  komiksy sytuacyjne, nawiązujące do książki i opowiadały o nich.  W dniach 8-15 maja po lekcjach wyświetlane są filmy o historii książki oraz reportaż „Jak drzewiej robiło się książki” Radosława Kotarskiego.

Znamy już wyniki Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania dla klas II i III.

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.  Z tej okazji naszą bibliotekę odwiedziły maluszki z Niepublicznego Żłobka Bąbelek w Świdniku. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe książeczki i oraz trzy misie, zamieszkujące biblioteczne półki.

Natomiast dzieci ze świetlicy miały okazję poznać historię książki od czasów kipu  do współczesnych e-booków. Uczestniczyły w książkowym quizie, polegającym na odgadywaniu tytułów książek. Uczyły się też rozszyfrowywać piktogramy koleżanek i kolegów.  Nie mogło zabraknąć ulubionej przez dzieci zabawy w „tajemnicze pudełko”, którego zawartość tym razem nawiązywała do Dnia Książki.  Wszystkich rozbawił film z wymową wyrazu „książka”  przez sportowców-cudzoziemców.