Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 10.10.2016r. uczennice klasy 5D, klasy sportowej o profilu siatkarskim, pod skrzydłami Samorządu Szkolnego zorganizowały mini kiermasz figurek z kasztanów oraz własnoręcznie przygotowanych muffinek. Zebrane podczas kiermaszu pieniądze zostaną przekazane na rzecz schroniska w Krzesimowie.

Sobota 17 września 2016 roku okazała się dniem bardzo pracowitym w naszej szkole. Z okazji Dnia Ziemi zorganizowaliśmy Warsztaty PopRecyklingu. Zanim przystąpiliśmy do działań plastycznych obejrzeliśmy kilka krótkich filmów edukacyjnych, których tematyka dotyczyła odpadów, sposobów ich odbierania, segregacji oraz recyklingu. Dowiedzieliśmy się również dlaczego prace artysty Vica Muniza, powstawały ze śmieci. Przewartościowaliśmy wyraz „śmieci”.

Dyrekcja i Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 7 postanowili przybliżyć uczniom klas 4-6 wydarzenia sprzed 1050 lat i w sposób wyjątkowy uczcić rocznicę Chrztu Polski. 14 kwietnia odbyła się lekcja historii inna niż wszystkie. Uczniowie przyszli do szkoły bez książek, za to z biało-czerwonymi flagami, które przygotowali wcześniej ze swoimi wychowawcami.

16 maja 2016 r. chętni uczniowie z klas 4 i 5 wzięli udział w Szkolnym Konkursie "Świdnik - moje miasto". Celem konkursu jest kształtowanie przynależności do środowiska lokalnego, rozwijanie zainteresowań historią własnego regionu, pogłębianie wiedzy o mieście z uwzględnieniem tradycji historyczno-kulturowej, kształtowanie szacunku dla dorobku minionych pokoleń oraz przygotowanie do aktywnego uczestniczenia w życiu wspólnoty lokalnej.