Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 17.12.2016r. w Galerii „ VENUS” w Świdniku dziewczęta z klasy VI c wspólnie z rodzicami, pod opieką Samorządu Szkolnego, zorganizowały kiermasz ozdób świątecznych i słodkich pierniczków. Za zebrane pieniądze zostały zakupione prezenty dla dzieci ze Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

W dniu 15 grudnia 2016 roku dzięki staraniom pani Doroty Rudzińskiej po raz kolejny w naszej szkole odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne. Zajęcia prowadziła Pani Helena Kołodziej, która zajmuje się wyrobem ze słomy i papieru ozdób w formie aniołków, gwiazdek, świderków, lal, kwiatków oraz łańcuchów. W trakcie warsztatów nasi uczniowie wykonali aniołki ze słomy.

Dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się uroczysty apel, upamiętniający wydarzenia sprzed 98 lat. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas 3d i 5b. Spotkanie było też okazją do wręczenia nagród i dyplomów w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Im zawdzięczamy wolność - Żołnierzom AK" oraz konkursu wiedzy o Armii Krajowej. Laureaci wyróżnienia otrzymali z rąk Łukasza Reszki, naczelnika wydziału oświaty i spraw społecznych UM, i Piotra Bogusza, dyrektora placówki.

W miejskim Ośrodku Kultury od początku listopada Świdniczanie mogli podziwiać prace plastyczne uczniów naszej szkoły. Prace związane były z tematem Armii Krajowej. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Niepodległości. Tych, którzy nie mieli okazji obejrzeć wystawy, zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Dnia 3 listopada 2016r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat patrona szkoły, rozwijanie postaw patriotycznych, krzewienie wiedzy o najnowszej historii Polski. Uczniowie dzięki udziałowi w konkursie mogą wykazać się znajomością zagadnień dotyczących historii II wojny światowej, mają także okazję do rozmowy z żołnierzami Armii Krajowej. Honorowym patronem naszego konkursu jest Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oddział w Świdniku, którego prezes pan Jan Duda jest członkiem komisji konkursowej.