Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W kwietniu na terenie naszej szkoły Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę pieniędzy na leczenie chorego na nowotwór oka Jasia Karwowskiego. Po raz kolejny społeczność szkolna pokazała jak wielkie ma serce oraz że nie jest jej obcy los potrzebujących. Podczas akcji udało się zebrać 1900zł.

„Rozpachniło się” słomą i suszonymi roślinami. Szkołę ubarwiły kolorowe palmy i piękne słomkowe wielkanocne dekoracje. Radosne dźwięki ludowej muzyki wypełniły szkolne mury.
6 kwietnia na warsztatach plastycznych prowadzonych przez twórcę ludowego- panią Helenę Kołodziej- nasi uczniowie tworzyli ozdoby wielkanocne. Nie była to łatwa praca, ale sukces w postaci pięknie wykonanych baranków, wynagrodził trud i wysiłek dzieci.

23 marca 2017r. o godz. 17.30. wyruszyliśmy do Warszawy. Jechaliśmy dużym autokarem, chociaż było nas zaledwie 20 osób, a z paniami i kierowcą 23. Pani Matuszewska zorganizowała ten wyjazd dla osób, które wyróżniły się w konkursie plastycznym lub wiedzy o Armii Krajowej. Pojechali na niego uczniowie klasy 6a, 6b, 6c i 6d.

Dnia 5 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył się konkurs "Szkolny Mistrz Historii" kl. 4 i 5. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy historycznej oraz motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy o historii Polski i świata. W konkursie wzięło udział 17 uczniów z klas 5 i 24 uczniów z klas 4. W czasie konkursu uczniowie wypełniali test, w którym mogli wykazać się swoją wiedzą historyczną.

22 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się Dzień Edukacji Rowerowej. Wszyscy uczniowie klas 4 uczestniczyli w ciekawych grupowych zajęciach z udzielania pierwszej pomocy, konserwacji i naprawy roweru. Trzecim elementem Dnia Edukacji Rowerowej było spotkanie z policjantami, którzy opowiadali o bezpieczeństwie na drogach. Ostatnim elementem tego dnia było spotkanie z pracownikami Miejskiego Centrum Profilaktyki, którzy mówili o zdrowym modelu życia.