Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

6 marca klasa 4b wyruszyła w podróż po Teatrze im. Juliusza Osterwy z przewodnikiem niezwykłym, panią Anną Nowak (aktorką, pasjonatką historii teatru, zajmującą się teatralnym archiwum). Specjalny program zwiedzania objął miejsca na co dzień niedostępne dla widzów: malarnię, teatralne pracownie, garderoby, sale prób i inne miejsca ważne dla funkcjonowania teatru.

6 stycznia nasi uczniowie już po raz piąty uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli - barwnych jasełkach ulicznych. Mogli oni zobaczyć scenki odgrywane w trakcie przemarszu do kościoła. Wspólne kolędowanie pomimo dużego mrozu dało szansę integracji mieszkańcom naszego miasta. Myślę, że długo będziemy wspominać to wydarzenie.

W dniu 15 grudnia 2016 roku dzięki staraniom pani Doroty Rudzińskiej po raz kolejny w naszej szkole odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne. Zajęcia prowadziła Pani Helena Kołodziej, która zajmuje się wyrobem ze słomy i papieru ozdób w formie aniołków, gwiazdek, świderków, lal, kwiatków oraz łańcuchów. W trakcie warsztatów nasi uczniowie wykonali aniołki ze słomy.

W dniu 17.12.2016r. w Galerii „ VENUS” w Świdniku dziewczęta z klasy VI c wspólnie z rodzicami, pod opieką Samorządu Szkolnego, zorganizowały kiermasz ozdób świątecznych i słodkich pierniczków. Za zebrane pieniądze zostały zakupione prezenty dla dzieci ze Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

W miejskim Ośrodku Kultury od początku listopada Świdniczanie mogli podziwiać prace plastyczne uczniów naszej szkoły. Prace związane były z tematem Armii Krajowej. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Niepodległości. Tych, którzy nie mieli okazji obejrzeć wystawy, zachęcamy do obejrzenia zdjęć.