Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

30 października 2017r. uczniowie klasy 7D zaprosili klasy szóste na spotkanie z październikowo-listopadowymi zwyczajami i obyczajami innych krajów. Otwarci i ciekawi świata zabrali swoich młodszych kolegów i koleżanki w podróż przez morza i oceany. Wykonując pracę przewodników spisali się wzorowo.

Skończył się tydzień, w którym uczniowie "siódemki" uczestniczyli w różnych zajęciach w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki.
26 września 2017r. klasa 7d wzięła udział w spotkaniu poświęconym popularnemu egzaminowi językowemu TELC.

Podstawowym celem Sprzątania Świata jest zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. Już po raz kolejny Dzień Ziemi stał się dla nas pretekstem do zrobienia twórczego bałaganu, segregowania surowców wtórnych i przetwarzania ich na dzieła sztuki. 15 września 2017r. nasza szkoła zamieniła się w wielką galerię sztuki. Sale i korytarze wypełniły wielkoformatowe portrety odziane we wzorzyste stroje z makulatury.

W dniach 20 - 21.09.2017r. uczennice klasy sportowej 6D pod opieką Samorządu Szkolnego zorganizowały kiermasz, na którym sprzedawały własnoręcznie przygotowane przepyszne kanapki oraz świeże soki. Pieniądze( 320 zł), które zebrały dziewczęta zostaną przekazane na rzecz Domu Dziecka w Lublinie.

Nie od dziś wiadomo, że nie samą nauką uczeń żyje, a zabawa jest równie istotnym elementem w życiu każdego dziecka. Dlatego też Dyrekcja i Nauczyciele z SP 7 zorganizowali dla swoich podopiecznych obchody Dnia Dziecka, które odbyły się w piątek 2 czerwca na terenie szkoły.
Tego dnia na naszych uczniów czekało mnóstwo atrakcji: skakanie na pięciu ogromnych dmuchańcach, gry na PS3, śpiewanie karaoke, zawody sportowe, malowanie włosów kolorowymi sprayami i robienie plakatów.
W międzyczasie uczniowie mogli orzeźwić się zimnymi napojami, zjeść lody, popcorn lub watę cukrową.