Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniach 20 - 21.09.2017r. uczennice klasy sportowej 6D pod opieką Samorządu Szkolnego zorganizowały kiermasz, na którym sprzedawały własnoręcznie przygotowane przepyszne kanapki oraz świeże soki. Pieniądze( 320 zł), które zebrały dziewczęta zostaną przekazane na rzecz Domu Dziecka w Lublinie.

Podstawowym celem Sprzątania Świata jest zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. Już po raz kolejny Dzień Ziemi stał się dla nas pretekstem do zrobienia twórczego bałaganu, segregowania surowców wtórnych i przetwarzania ich na dzieła sztuki. 15 września 2017r. nasza szkoła zamieniła się w wielką galerię sztuki. Sale i korytarze wypełniły wielkoformatowe portrety odziane we wzorzyste stroje z makulatury.

Dobre chęci, wielkie serca i zaangażowanie to cechy Kariny Kozieł, Weroniki Mazurek, Filipa Barańskiego i Karola Kopcia, szóstoklasistów ze Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku, którzy zorganizowali akcję charytatywną „Dzieci – dzieciom”. Wspólnie z nauczycielami, kolegami i koleżankami ze szkoły udało im się stworzyć ponad 11 paczek z ubraniami, zabawkami, środkami higienicznymi oraz produktami spożywczymi. Dary jeszcze dziś trafią do Rodzinnego Pogotowia Opiekuńczego w Dorohuczy i Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Pogodnej w Lublinie.

Nie od dziś wiadomo, że nie samą nauką uczeń żyje, a zabawa jest równie istotnym elementem w życiu każdego dziecka. Dlatego też Dyrekcja i Nauczyciele z SP 7 zorganizowali dla swoich podopiecznych obchody Dnia Dziecka, które odbyły się w piątek 2 czerwca na terenie szkoły.
Tego dnia na naszych uczniów czekało mnóstwo atrakcji: skakanie na pięciu ogromnych dmuchańcach, gry na PS3, śpiewanie karaoke, zawody sportowe, malowanie włosów kolorowymi sprayami i robienie plakatów.
W międzyczasie uczniowie mogli orzeźwić się zimnymi napojami, zjeść lody, popcorn lub watę cukrową.

W zeszły piątek w klasie 4e gościł Vitus Eke z Nigerii. Dzieci miały okazję obejrzeć prezentację multimedialną o Nigerii i posłuchać ciekawych opowieści o życiu w tym kraju (oczywiście po angielsku). Klasa 4e zasypała swojego gościa pytaniami, a lekcja okazała się zbyt krótka, żeby na wszystkie pytania odpowiedzieć. Vitus był zachwycony otwartością i ciekawością naszych uczniów. Stwierdził, że Polska jest bardzo gościnnym krajem i czuje się tutaj jak w domu.