Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

23 marca 2017r. o godz. 17.30. wyruszyliśmy do Warszawy. Jechaliśmy dużym autokarem, chociaż było nas zaledwie 20 osób, a z paniami i kierowcą 23. Pani Matuszewska zorganizowała ten wyjazd dla osób, które wyróżniły się w konkursie plastycznym lub wiedzy o Armii Krajowej. Pojechali na niego uczniowie klasy 6a, 6b, 6c i 6d.

22 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się Dzień Edukacji Rowerowej. Wszyscy uczniowie klas 4 uczestniczyli w ciekawych grupowych zajęciach z udzielania pierwszej pomocy, konserwacji i naprawy roweru. Trzecim elementem Dnia Edukacji Rowerowej było spotkanie z policjantami, którzy opowiadali o bezpieczeństwie na drogach. Ostatnim elementem tego dnia było spotkanie z pracownikami Miejskiego Centrum Profilaktyki, którzy mówili o zdrowym modelu życia.

6 stycznia nasi uczniowie już po raz piąty uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli - barwnych jasełkach ulicznych. Mogli oni zobaczyć scenki odgrywane w trakcie przemarszu do kościoła. Wspólne kolędowanie pomimo dużego mrozu dało szansę integracji mieszkańcom naszego miasta. Myślę, że długo będziemy wspominać to wydarzenie.

6 marca klasa 4b wyruszyła w podróż po Teatrze im. Juliusza Osterwy z przewodnikiem niezwykłym, panią Anną Nowak (aktorką, pasjonatką historii teatru, zajmującą się teatralnym archiwum). Specjalny program zwiedzania objął miejsca na co dzień niedostępne dla widzów: malarnię, teatralne pracownie, garderoby, sale prób i inne miejsca ważne dla funkcjonowania teatru.

W dniu 17.12.2016r. w Galerii „ VENUS” w Świdniku dziewczęta z klasy VI c wspólnie z rodzicami, pod opieką Samorządu Szkolnego, zorganizowały kiermasz ozdób świątecznych i słodkich pierniczków. Za zebrane pieniądze zostały zakupione prezenty dla dzieci ze Szpitala Dziecięcego w Lublinie.