Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Dnia 31 października 2017r. uczniowie naszej szkoły wraz z Dyrektorem p. Piotrem Boguszem odwiedzili cmentarz komunalny w Świdniku, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego oraz symbolicznym grobem żołnierzy poległych w I  i II wojnie światowej w okolicach Świdnika. Nie zapomnieliśmy też o dwóch grobach na cmetarzu obok, gdzie są dwa bezimienne groby lotników oraz żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku.

30 października 2017r. uczniowie klasy 7D zaprosili klasy szóste na spotkanie z październikowo-listopadowymi zwyczajami i obyczajami innych krajów. Otwarci i ciekawi świata zabrali swoich młodszych kolegów i koleżanki w podróż przez morza i oceany. Wykonując pracę przewodników spisali się wzorowo.

W dniach 20 - 21.09.2017r. uczennice klasy sportowej 6D pod opieką Samorządu Szkolnego zorganizowały kiermasz, na którym sprzedawały własnoręcznie przygotowane przepyszne kanapki oraz świeże soki. Pieniądze( 320 zł), które zebrały dziewczęta zostaną przekazane na rzecz Domu Dziecka w Lublinie.

Skończył się tydzień, w którym uczniowie "siódemki" uczestniczyli w różnych zajęciach w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki.
26 września 2017r. klasa 7d wzięła udział w spotkaniu poświęconym popularnemu egzaminowi językowemu TELC.

Podstawowym celem Sprzątania Świata jest zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. Już po raz kolejny Dzień Ziemi stał się dla nas pretekstem do zrobienia twórczego bałaganu, segregowania surowców wtórnych i przetwarzania ich na dzieła sztuki. 15 września 2017r. nasza szkoła zamieniła się w wielką galerię sztuki. Sale i korytarze wypełniły wielkoformatowe portrety odziane we wzorzyste stroje z makulatury.