Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

21 grudnia w naszej szkoły wystawiono jasełka. Cud Bożego Narodzenia przedstawiono na tle współczesnej rodziny, która dzieli się z widzami informacjami na temat tradycji świątecznych. Scenki przeplatane były licznym kolędami, pastorałkami i świątecznymi piosenkami. Zaprezentowały się też uczennice grające na wiolonczeli i flecie poprzecznym. Ten bożonarodzeniowy spektakl wprowadził wszystkich widzów w świąteczny i radosny nastrój, przypominając nam o kończących się lekcjach i rozpoczynających feriach świątecznych.

 

 

Brawo młodzi chemicy!

Wczesna pora im nie straszna!

Miłośnicy chemii spotykają się na dodatkowych zajęciach z chemii w piątki o 7.15. W ramach zajęć organizowanych przez Panią Agnieszkę Widzińską uczniowie obecnych klas 7 rozwijają swoje zainteresowania. 

Dnia 16 listopada 2017 roku uczniowie klas siódmych wzięli udział w warsztatach zielarskich.  Zajęcia przygotowała dla nas Pani Anna Bukowska, koordynator Uniwersytetu Dziecięcego UMCS, pod hasłem "Kto powie, co pokrzywie chodzi po głowie?". 

W piątek 10 XI 2017r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Święta Patrona Szkoły – Żołnierzy Armii Krajowej. Okolicznościowy program artystyczny przygotowali uczniowie klas 5 c, 4 c, 3 d pod kierunkiem p. E. Walentowicz, p. A. Witkowskiej, p. K. Kondrackiej. Uczniowie przypomnieli jak Polacy walczyli o odzyskanie niepodległości recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli.
Piękne pieśni patriotyczne zaśpiewał zespól wokalny oraz solistki Alicja Tarnowska. Gabriela Gumieniak. przygotowane przez p. D. Rudzińską.