Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Ku niepodległej
Dnia 4 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w pokazach historycznych „Ku niepodległej” przygotowanych przez Grupę Artystyczną Rekonstrukto. Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości, która przypada na ten rok, uczniowie uczestniczyli w wesołej lekcji historii, poznali historię powstań narodowych – wcieli się w powstańców, obejrzeli repliki broni, przeszli musztrę wojskową.

,,Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku” - Jennifer Weiner

Wyjazdy międzynarodowe to tradycja świdnickich szkół. Zapoczątkowana przez nauczycieli i uczniów gimnazjów, a kontynuowana przez najstarsze obecnie roczniki szkół podstawowych. Całkowicie pionierskim, a przez to niezwykle ekscytującym wydarzeniem był niewątpliwie pierwszy międzynarodowy projekt uczniów klas 7 Szkoły Podstawowej nr 7. Decyzja i wsparcie Dyrektora szkoły Pana Piotra Bogusza, zaangażowane nauczycieli języka angielskiego SP7 oraz wspaniała postawa uczniów "Siódemki" to i sukces gwarantowany.

W dniu 4 stycznia 2018 roku uczniowie z klas 4-7 zgromadzili się licznie na kółku plastycznym. Tym razem zajęcia rozpoczęły się wykładem na temat symboliki i historii jabłka w dziełach sztuki i grafice użytkowej. Uczniowie dowiedzieli się, który obraz zainspirował Paul McCartneya do stworzenia logo dla legendarnej firmy Beatlesów Apple Corps i co ma to wspónego ze Stevem Jobsem. W trakcie drugiej części zajęć każdy indywidualnie walczył z pokusą i rysował jabłko. Nie zabrakło chętnych do nadgryzania w celu uatrakcyjnienia rysowanego biektu ;) Było smacznie, wesoło i z ciekawostką.

W grudniu, uczniowie klasy 5a: Maria Soboń, Aleksandra Wójtowicz, Michał Sowa Maksymilian Sawicki oraz Filip Zan pod opieką nauczycieli - p. Moniki Choroszyńskiej, oraz p. Edyty Baranowskiej zorganizowali zbiórkę zabawek i słodyczy wśród uczniów klas 0 - VII naszej szkoły.
Dzięki zaangażowaniu całej społeczności uczniowskiej, udało się zebrać ogromną ilość darów, które 22 grudnia 2017 roku zostały przekazane p. Dyrektor Państwowego Domu Dziecka nr 2 im. Ewy Szelburg- Zarembiny w Lublinie.
W dowiezieniu darów na miejsce pomogli nauczyciele wychowania fizycznego p. Arkadiusz Pszeniczka i p. Dariusz Sawicki oraz przedstawiciel rodziców p. Artur Soboń.

W dniu 21 grudnia 2017 roku klasy siódme naszej szkoły wzięły udział w w warsztatach chemiczno - geograficznych poprowadzonych przez Panią Annę Bukowską z Uniwersytetu Dziecięcego UMCS.