Dnia 16 listopada 2017 roku uczniowie klas siódmych wzięli udział w warsztatach zielarskich.  Zajęcia przygotowała dla nas Pani Anna Bukowska, koordynator Uniwersytetu Dziecięcego UMCS, pod hasłem "Kto powie, co pokrzywie chodzi po głowie?".

Nowa oblicze szkoły podstawowej to i nowe przedmioty. Uczniowie klas 7 z entuzjazmem rozpoczęli naukę fizyki w tym eksperymenty.

W piątek 10 XI 2017r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Święta Patrona Szkoły – Żołnierzy Armii Krajowej. Okolicznościowy program artystyczny przygotowali uczniowie klas 5 c, 4 c, 3 d pod kierunkiem p. E. Walentowicz, p. A. Witkowskiej, p. K. Kondrackiej. Uczniowie przypomnieli jak Polacy walczyli o odzyskanie niepodległości recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli.
Piękne pieśni patriotyczne zaśpiewał zespól wokalny oraz solistki Alicja Tarnowska. Gabriela Gumieniak. przygotowane przez p. D. Rudzińską.

Dnia 23.10.2017 klasa 7 b odwiedziła Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Młynie Hipolit. Młodzież wzięła udział w warsztatach geologicznych ucząc się rozpoznawania skał i minerałów. Ponadto organizator zaprosił całą grupę na siedmiokilometrowy spacer po Płaskowyżu Nałęczowskim.

Uczniowie kształtowali umiejętność orientacji w terenie, wykonywali ćwiczenia terenowe w wąwozie lessowym Lipcyk w Nowym Gaju oraz podziwiali lublinit w wapiennej odkrywce skalnej.