Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 12.10.2018r. społeczność siódemkowa po raz kolejny pokazała, że nie jest obojętna kiedy drugi człowiek potrzebuje pomocy. Tym razem Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz ręcznie robionych bransoletek.

W dniu 12.X. 2018r. obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. Z tej okazji opiekunowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali konkurs. Uczniowie mogli zobaczyć jak my, nauczyciele, wyglądaliśmy jako dzieci. Z rozpoznaniem rysów twarzy najlepiej poradziła sobie uczennica klasy ósmej.

Siódemkowi uczniowie klas siódmych i ósmych wyjeżdżają w tym roku szkolnym 2018/2019 na badania terenowe do Młynu Hipolit na Płaskowyżu Nałęczowskim. Lekcja warsztatowa w Muzeum Minerałów, gra terenowa, połączona z wykonaniem pomiarów w terenie, odkrywka wapienna z niezwykłym lublinitem ... to tylko niektóre z atrakcji.

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas 8 uczestniczyli w pokazach fizycznych (24.09) i chemicznych (27.09) organizowanych przez Wydziały Chemii i Fizyki UMCS.

28 września 2018r. z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował loteryjkę fantową dla najsympatyczniejszych chłopaków z siódemki. Okazało się, że każda klasa skrywa przynajmniej jednego ;)