Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W okresie przedświątecznym postanowiliśmy w klasie przygotować wesołą dekorację w postaci kogucików wielkanocnych. W pracach pomagały nam mamusie naszych kolegów – pani Ania Ekiert oraz pani Ania Chylińska.

W dniu 22 kwietnia 2016 roku uczniowie trzech klas uczestniczyli w niezwykle ciekawych warsztatach edukacyjnych.

W dniu 6 kwietnia 2016 roku uczniowie naszej klasy obejrzeli w lubelskim Teatrze Muzycznym znakomity spektakl muzyczny pt. „Pinokio”. Podziwiając walory muzyczne i aktorskie przedstawienia dzieci poznały przygody niezwykłego drewnianego pajacyka.

W dniu 8 kwietnia 2016 roku nasza klasa na zaproszenie P. Joasi uczestniczyła w warsztatach „z książką”. Motywem przewodnim spotkania był … baobab. Tak naprawdę drzewo to było pretekstem do przeczytania przez dzieci – miejmy nadzieję w niedalekiej przyszłości – książki pt. „W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicza.

W czwartek, 14 kwietnia, w oddziale dla dzieci filii nr 4 rozpoczęliśmy obchody 1050 rocznicy chrztu Polski. Na pierwsze zajęcia z nowego cyklu Z historią przez Polskę wybraliśmy się na Ostrów Lednicki w czasy Mieszka, aby sprawdzić jak to z tym chrztem było.