Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Dnia 11.03.2016 odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas I- III. Był to drugi etap konkursu, którego celem jest popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci.

W oddziale dla dzieci filii nr 4 odbyły się kolejne zajęcia z cyklu "Co to takiego?- język polski jest ciekawy!". Tym razem dzieci z klasy II a musiały same odgadnąć z jakim pojęciem mają do czynienia. Do pomocy miały wiersz Juliana Tuwima Lokomotywa.

26 stycznia, późnym popołudniem gościliśmy w naszej klasie kochane Babcie i kochanych Dziadków. Dzieci przygotowały wierszyki i piosenki, zaś dziadkowie odwdzięczyli się gromkimi brawami, które słychać było co chwile. Po występie uczniowie zaprosili swoje babcie i dziadków do wspólnego tańca. Myślę, że łezka szczęścia zakręciła się w niejednym oku. Korzystając z okazji, jeszcze raz życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom wszelkiej pomyślności, zdrowia i pociechy z wnuków (J.D.)

28 stycznia 2016 roku w klasie 3d obyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadzia dzieci przygotowały przedstawienie i piękne prezenty były konkursy i dużo uśmiechu.