Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs Alfik Matematyczny. Szukamy talentów i rozwijamy zainteresowania, dlatego nasi uczniowie licznie uczestniczą w konkursach, a wielu z nich otrzymuje bardzo dobry i dobre lokaty.

Po raz kolejni nasi uzdolnieni matematycy oraz uczniowie zainteresowani matematyką uczestniczyli w ambitnym konkursie matematycznym.

Podziwiamy wszystkich, a specjalne gratulacje przekazujemy następującym uczniom …

W dniu 20 maja 2019 r. uczniowie klasy 2 b i oddziału 3M wybrali się na wiosenny … wspólny wypad za miasto;). Tym razem do Ogrodu Botanicznego. Piękna  majowa pogoda, przepiękne miejsce i lekcja przyrody w ogrodzie. To jest to!

28 maja uczniowie z klasy 2a i 3a odbyli z Państwowym Zespołem Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego magiczną podróż pt. „Piękna nasza Polska cała”. Podczas cudownego widowiska edukacyjnego udali się na wyprawę w świat muzyki i tańca, zobaczyli, jak bogaty jest folklor naszego kraju. Zarówno historia jak i obrzędy, sztuka ludowa, muzyka, taniec, stroje ludowe są podstawą tożsamości narodowej i rozwijają w nas poczucie wspólnoty. Stroje i tańce z różnych regionów naszego kraju są najpiękniejsze na świecie!

Dzieci przekonały się o tym na własne oczy – obejrzały tańce w wykonaniu najwspanialszych artystów w ich mateczniku – w Otrębusach koło Warszawy.

22 maja uczniowie z klasy 2a pojechali na wycieczkę na Roztocze. Oto relacje dzieci z wyjazdu:

„Dnia 22 maja pojechałam na wycieczkę klasową na Roztocze. Rozpoczęliśmy od wizyty w gospodarstwie Ulik. Pan pszczelarz pokazał jak wygląda jego praca. Zaprowadził nas do pomieszczenia z ulami. Jeden z nich otworzył i przez szybkę widzieliśmy pszczoły. Była nawet królowa! Oglądaliśmy tez pomieszczenia z używanymi dawno temu narzędziami i przedmiotami. Na dworze było pudło z gniazdem sikorek bogatek. W środku mieszkała malutka sikorka, którą mogliśmy pogłaskać. Próbowaliśmy różnych rodzajów miodu. Były pyszne! Później pojechaliśmy autobusem w inne miejsce. Poszliśmy na Bukową Górę i nad Stawy Echo. Jednak mi najbardziej podobało się u pszczelarza. Na koniec wycieczki mieliśmy ognisko, piekliśmy chleb i kiełbaski i było bardzo wesoło.”- Ala M.