Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Niecodzienne spotkania odbywają się w klasie 1a. Wszyscy wiedzą, że czytanie książek jest cenne i potrzebne. Jeszcze bardziej wartościowe i przyjemne jest, jeśli czytają nam mili, ukochani goście. Na nasze zaproszenie do wspólnych chwil czytania odpowiedziały babcie Aleksa i Hani oraz dziadzio Mateusza.

Dnia 21 lutego 2018r. klasa 2a udała się na wycieczkę do Doliny Bystrzycy Kiełczewice. Uczniowie korzystali z zimowych uciech, były to: zjazdy z górek na ślizgach, kulig wzdłuż Doliny Bystrzycy, pieczenie kiełbasek przy ognisku, ciepła herbata na świeżym powietrzu. W opinii dzieci była to najlepsza wycieczka.

Początek roku dla kilku klas rozpoczął się nie lada wrażeniami. Dzieci z klasy 1a, 2b, 3b oraz 3c pojechały do Lublina na widowisko świąteczno – noworoczne „Cichuteńko pośród nocy” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. Okazało się, że był to niezwykle barwny, efektowny i radosny koncert noworoczny. Partie wokalne przeplatane były występami kolędników, tancerzy i uzupełnione inscenizacjami związanymi z Bożym Narodzeniem. Na scenie pojawiło się około 100 wykonawców.

Do takiego widowiska chce się powracać!

”Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,

lub gdy opowiadasz mi bajeczki.

Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz

i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.

Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,

po prostu kocham Cię ogromnie!”

Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas... Na dziecięce smutki zawsze mają słodkie rozwiązanie, poradzą w każdym zmartwieniu - to Kochane Babcie i Dziadkowie.

Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku po raz dwunasty zorganizował  Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny „Stroiki i Pocztówki Świąteczne”. Miło jest nam Państwa poinformować, że wielu uczniów z naszej szkoły wzięło w nim udział, a dziesięciu z nich otrzymało nagrody i wyróżnienia.