Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

4 września 2017 r. dzieci z klas pierwszych i oddziałów zerowych uroczyście rozpoczęły nowy rok szkolny.

Drogie pierwszaki, życzymy Wam wielu sukcesów szkolnych, pogody i uśmiechu, jak najwyższych ocen oraz wytrwałości w pokonywaniu wszystkich trudności jakie staną na Waszej drodze.

W marcu Mały Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs plastyczny pt. „KLASA ZAPRZYJAŹNIONA” dla uczniów klas 0 – III, którego celem było między innymi: zwrócenie uwagi dzieciom na potrzebę przyjaźni, budowania zaufania, lojalności, wspólnoty. W konkursie „KLASA ZAPRZYJAŹNIONA” wzięły udział wszystkie 17oddziały edukacji wczesnoszkolnej. Były to prace, które zostały wyeksponowane na szkolnych korytarzach i wewnątrz klas.

Uczniowie klasy 3M tym razem znaleźli się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. W dniu 2 grudnia złożyli wizytę Burmistrzowi Miasta Świdnik, panu Waldemarowi Jaksonowi.

Mieli na celu poznać miejsce pracy głowy miasta oraz specyfikę jego pracy, a skończyło się na wywiadzie przeprowadzonym z pan burmistrzem, których potraktował bardzo poważnie swoich gości – jak petentów i odpowiadał ciekawie i wyczerpująco na przeróżne pytania, m.in. jakim był uczniem, jak mówiła do niego mama, czym się bawił w dzieciństwie, jego pierwsza zabawka, jak dawniej wyglądał Świdnik, jaki uprawiał sport, jakie teraz ma hobby, czy lubi swoja pracę, ile lat jest na tym stanowisku, czy trudno zostać burmistrzem, czy dostaje jeszcze prezenty na mikołajki, itd. Pytań było całe mnóstwo.

W dniu 8 grudnia 2016 r. przedszkolaki wybrały się na spektakl do Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. W nowym gmachu teatru w Centrum Miasta dzieci miały możliwość obejrzeć przedstawienie pt. „Calineczka”. Piękna scenografia i kostiumy, magiczne oświetlenie oraz wiele postaci znanej baśni wprowadziły najmłodszych widzów w zaczarowany świat wyobraźni.
Spotkania z małą i dużą sztuką to wielka radość dla młodszych i starszych:) [EN]

Za oknem zimno i prószy śnieg, a w klasie 3M poczuło się powiew tropików. A to za sprawą mamusi naszego Tomka, która przeniosła nas swoimi opowieściami na Wyspy Kanaryjskie, a dokładniej na największą z hiszpańskich wysp - Teneryfę. Dzieci znalazły na mapie to miejsce na Ziemi, poznały strefę zwrotnikową i temperatury tam panujące, dotknęły skały wulkanicznej, zobaczyły czarny piasek z plaż, posłuchały o uprawie bananów, widziały kij bambusowy, posmakowały przesłodkich daktyli, pomarańczy i oczywiście cukierków kokosowych i bananów.