Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 7 już są pełnoprawnymi uczniami. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 - 1 września, odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. Pan dyrektor Piotr Bogusz razem z Panią wice dyrektor Ewą Łagożną pasowali dzieci na uczniów w obecności znamienitych gości: Burmistrza Miasta Świdnik, pana Waldemara Jaksona i Naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Świdniku, pana Łukasza Reszkę.

Bezpieczeństwo, bezpiecznie ... profilaktycznie i zabawowo. W dniu 15. września 2016 r. najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych (zerówka A i B), pierwszaki (I A i I B) oraz uczniowie oddziałów Montessori uczestniczyli w spotkaniu z Policją.

13 maja w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie udowodnili , że czytanie to męska rzecz Na wycieczkę zostały zaproszone dziećmi z oddziału Montessori ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku wraz dziećmi z Pogodnego Domu Dziecka z Lublina.

Dnia 31 maja 2016 r. pojechaliśmy na wycieczkę z wych. Elżbietą Kosacką do Chełma i Poleskiego Parku Narodowego. Byliśmy w Podziemiach Kredowych, gdzie przywitał nas sympatyczny Duch Bieluch. Obejrzeliśmy Rynek i Górę Chełmską z której zobaczyliśmy całą panoramę Chełma.

W okresie przedświątecznym postanowiliśmy w klasie przygotować wesołą dekorację w postaci kogucików wielkanocnych. W pracach pomagały nam mamusie naszych kolegów – pani Ania Ekiert oraz pani Ania Chylińska.