Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 19.03.2018 r. uczniowie klasy 1 b i oddziału 3M uczestniczyli w koncercie Zespołu Muzyki Dawnej. Był to „Dzień z Haydnem”. Od najmłodszych lat warto odkrywać świat sztuki. Koncert muzyki poważnej otwiera drzwi do wrażliwości, wyobraźni, harmonii, kształtuje poczucie piękne. Ale … nie jest to łatwe doświadczenie;)

11 stycznia 2018 obyła się XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu MAT. W zmaganiach konkursowych wzięło udział  833 uczniów klas III. Uczeń klasy IIIb Jakub Bereza uzyskał 150p. (na 160 możliwych), zdobywając tym samym 1 miejsce w województwie i 8 miejsce w kraju. Bardzo dobry wynik osiągnęli także:

Piotr Zadrożniak (IIIb) – 146p.

Michał Szyszło (IIIb) – 140p.

Wiktoria Dąbska (IIIb) – 132p.

Michał Wlizło (IIIb) – 130p.

Martyna Mazuryk (3M) – 128p.

Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku otrzyma Julia Skowrońska (IIIb), która zdobyła 120p.

Zwycięzcom i uczestnikom oraz nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu - pani Ewie Bodys i Danucie Wójcik - gratulujemy!

W dniu 20.02.2018 r. uczniowie klasy I b po raz kolejny mogli delektować się sztuką teatralną. To było fascynujące spotkanie.

W dniu 9.03.2018 r. uczniowie klasy 1 b uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, oczywiście z książką w roli głównej.

Czytanie książek rozwija.

Czytanie książek rozwija wyobraźnię. Czytanie książek rozwija empatię (a co to jest?).

Czytanie książek rozwija zasób słownictwa.

Czytanie książek rozwija zawsze, nieustannie i niewątpliwie …

To wiemy …

Tuż - tuż przed nami – wiosna!. Najlepszym na to dowodem jest Dzień Kobiet! Rodzice uczniów z klas: 1a, 1c, 2a oraz 1M zdecydowali, że ich dzieci spędzą ten dzień w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie.