Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

27 października 2016 r. w Szkole Podstawowej 5 odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Świdniku dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych naszego miasta.„Siódemkę” reprezentowali uczniowie ze wszystkich klas trzecich. Dzieci wykazywały się wiedzą dotyczącą naszej „małej Ojczyzny”.
Trzecie zasłużone miejsce zajął uczeń klasy IIIa – Wojciech Nóżka. Gratulujemy!

Dzieci z klasy 3a SP nr 7 razem ze swoją wychowawczynią panią Teresą Ślęp oraz zaproszoną do współpracy bibliotekarką Katarzyną Ciołek z oddziału dziecięcego filii nr 4 MPBP, przygotowały dla wychowanków SOSW małe przedstawienie. Bohaterem był Smok Wawelski. Oczywiście, jak przystało na prawdziwe przedstawienie, byli narratorzy, kukiełki, ziejący ogniem smok i wypchany siarką baranek, beczący ze strachu przy smoczej jamie. Było wawelskie wzgórze i płynąca obok Wisła.

Czytanie to mądra rzecz i przyjemna. Przekonały się po raz kolejny dzieci z całej szkoły, a szczególnie z oddziałów Montessori. Tuż po akcji Narodowego Czytania 2016 ogłoszonej tym razem przez prezydenta lektury do głośnego odczytania „Quo vadis”, przeczytano młodszym dzieciom z Siódemki fragment dzieła Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy".

Nie do wiary, co też się działo w Montessori po zniknięciu cennego i ulubionego ślimaka? Mieszkał sobie spokojnie w wysokim słoju, miał najlepszej jakości pożywienie, a tu takie zaskoczenie. Zaginął! Któż mógłby go sobie przywłaszczyć? Wszyscy się głowili. Próbowano rozstrzygnąć tę sprawę na własną rękę.

W dniu 29 września 2016 r. drużyna z Zerówki A wyjechała wspólnie po raz pierwszy ... . Dlatego też głównym celem wyjazdu była integracja grupy, wspólne bycie i wzajemne poznanie (się). Dzieci oglądały i podziwiały minerały i skamieniałości sprzed milionów lat (tak, tak!), następnie wypłukały swoje pierwsze „złoto”, a właściwie mieniący się w słońcu piryt. Niezwykle pomocne w wykonaniu tego zadania okazały się cierpliwość, skupienie uwagi i … technika płukania;)