Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 5.10.2017 r. dwie klasy, starsza (V a) i młodsza (I b) wybrały się na wędrówkę do świdnickiego lasu …

1 b: Tańcobajka w Radiu Lublin, wystawa w Chatce Żaka i Ogród Saski.

W dniu 29.09.2017 r. klasa 1 b po raz trzeci wybrała się na wycieczkę do Lublina.
Tym razem uczyliśmy się tańca do bajki „Kot w butach”. Bezpłatna prezentacja odbyła się w Radiu Lublin, głównym bohaterem był kot, którego wytańczył Pan Dawid Modrzejewski. Podczas każdej piosenki widzowie poprzez taniec włączali się w fabułę znanej bajki. A taniec to radość, ruch, matematyka (tak, tak), rytm i współpraca z prowadzącym oraz grupą.

Największą w Polsce edukacyjną wystawę budowli z klocków Lego obejrzały dzieci z klasy 1a, 2a oraz 1M. Z zainteresowaniem obserwowały niesamowite, wielkie budowle przedstawiające architekturę zabytkową, współczesną oraz bajkową jak również sceny znane z filmów i bajek złożone z milionów klocków. Można było przeżyć nietypową lekcję biologii i zobaczyć podstawowe narządy człowieka … z klocków Lego. W alei gwiazd sportu w skali 1:1 uczniowie „spotkali” Marcina Gortata, Agnieszkę Radwańską, Roberta Lewandowskiego oraz Rafała Sonika.

1 b: Lubelski Festiwal Nauki: dwa projekty (UMCS) „Matematyczne łamigłówki” i „Eksperymenty niezwykłe – kule, walce i obręcze”

W dniu 25.09.2017 klasa 1 b po raz drugi wyruszyła na podwójną ucztę naukową.
Tym razem, korzystając bezpłatnej oferty lubelskich uczelni, na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki (UMCS) pierwszaki uczestniczyły w dwóch projektach. W roli głównej Królowa Nauk - Pani Matematyka i Pan(i) Fizyka.

Zaczarowany świat po drugiej stronie mikroskopu. Czyli dokładnie gdzie? Tego chciały dowiedzieć się dzieci z klasy 1a w kolejnym dniu wyjazdu na LFN. Tym razem na Akademii Medycznej próbowaliśmy znaleźć odpowiedź na pytania: Czy wszystkie bakterie są złe? Gdzie się kryją? Co lubią, a czego nie? Co jedzą? Gdzie mieszkają? Dlaczego naukowcy w laboratorium bawią się w detektywów, podglądając i śledząc drogę bakterii? Dlaczego nauka o bakteriach jest ważna i do czego się przydaje każdemu z nas w życiu?   Dzieci zobaczyły prawdziwe laboratorium naukowe, wykonały doświadczenia mikrobiologiczne oraz obejrzały świat bakterii pod mikroskopem. Czy ktoś wie, ile bakterii mieszka na naszych dłoniach? My już wiemy!