Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

My, dzieci z M3 wykonaliśmy wspaniałe prace z warzyw i owoców. Zdobią teraz naszą klasę. Podziwiają je dzieci ze świetlicy oraz z innych oddziałów z Montessori. Chcemy się pochwalić pomysłowymi, uroczymi, "słodkimi" Cudaczkami - Warzywniaczkami.

Jak co roku we wrześniu uczestniczyliśmy w Lubelskim Festiwalu Nauki. Tym razem uczniowie z klasy 2a brali udział w zajęciach „Magia materiałów sypkich” w Instytucie Agrofizyki PAN w Lublinie. Na co dzień nie zawsze zwracamy uwagę na to, że materiały sypkie występują wszędzie – w kuchni (mąka, kasza, sól, cukier), na placu zabaw (piasek), podczas spaceru (piasek, żwir). Materiały sypkie są przedmiotem badań prowadzonych w wielu ośrodkach naukowych na całym świecie. Doświadczyliśmy, że zachowanie materiałów sypkich zaskakuje i bawi. Czy wiecie o tym, że istnieje ciecz nie – niutonowska?

Choć w naszym mieście nie ma trakcji trolejbusowej, symbol lubelskiej komunikacji miejskiej zaparkował w środę przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku. Pojazd na kilka godzin zamienił się w szkolną salę, w której odbyły się zajęcia dla ponad setki uczniów. Wszystko za sprawą Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, trwającego już od kilku dni.

W dnia 19 września 2018 r. przed  naszą szkołę zajechał trolejbus. Czy to możliwe? A jednak, te nowoczesne hybrydowe pojazdy zasilają komunikację miejską w Lublinie (dla zainteresowanych jeszcze w Gdyni i Tychach).

Mały człowiek ale jakże ciekawy. A ciekawość i duża chęć zdobywania wiedzy, dobrze rokuje u początkującego ucznia klasy zerowej w Sp 7 w Świdniku. Tak więc najmłodsi ale sięgający po wiedzę z górnej półki...A co? Klasa zerowa odbyła swoją pierwszą wyprawę do Lublina. Ktoś może pomyśleć ...No tak "Lublin wielki świat".....Lublin jak Lublin piękne i bardzo ciekawe miasto ale Lubelski Festiwal Nauk i realizacja projektu " Kleszcze. Jak się nie dać ukąsić? to już wielki świat! Świat Nauki!