Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Czytanie to mądra rzecz i przyjemna. Przekonały się po raz kolejny dzieci z całej szkoły, a szczególnie z oddziałów Montessori. Tuż po akcji Narodowego Czytania 2016 ogłoszonej tym razem przez prezydenta lektury do głośnego odczytania „Quo vadis”, przeczytano młodszym dzieciom z Siódemki fragment dzieła Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy".

W dniu 29 września 2016 r. drużyna z Zerówki A wyjechała wspólnie po raz pierwszy ... . Dlatego też głównym celem wyjazdu była integracja grupy, wspólne bycie i wzajemne poznanie (się). Dzieci oglądały i podziwiały minerały i skamieniałości sprzed milionów lat (tak, tak!), następnie wypłukały swoje pierwsze „złoto”, a właściwie mieniący się w słońcu piryt. Niezwykle pomocne w wykonaniu tego zadania okazały się cierpliwość, skupienie uwagi i … technika płukania;)

Bezpieczeństwo, bezpiecznie ... profilaktycznie i zabawowo. W dniu 15. września 2016 r. najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych (zerówka A i B), pierwszaki (I A i I B) oraz uczniowie oddziałów Montessori uczestniczyli w spotkaniu z Policją.

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 7 już są pełnoprawnymi uczniami. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 - 1 września, odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. Pan dyrektor Piotr Bogusz razem z Panią wice dyrektor Ewą Łagożną pasowali dzieci na uczniów w obecności znamienitych gości: Burmistrza Miasta Świdnik, pana Waldemara Jaksona i Naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Świdniku, pana Łukasza Reszkę.

Dnia 31 maja 2016 r. pojechaliśmy na wycieczkę z wych. Elżbietą Kosacką do Chełma i Poleskiego Parku Narodowego. Byliśmy w Podziemiach Kredowych, gdzie przywitał nas sympatyczny Duch Bieluch. Obejrzeliśmy Rynek i Górę Chełmską z której zobaczyliśmy całą panoramę Chełma.