Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

25 października w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się Konkurs Wiedzy o Świdniku. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas III, którzy mieli największą wiedzę na temat naszego miasta. Uczniowie wykazali się bogatą znajomością wielu szczegółowych informacji.

Na podium znalazła się Kamila Kasprzak z klasy III"a".

W dniu 25.10.2017 r. (środa) cztery uczennice z naszej szkoły uczestniczyły w etapie miejskim Powiatowego Konkursu Recytatorskiego poezji Anny Kamieńskiej (org. M-PBP w Świdniku). Naszą szkołę godnie reprezentowały recytatorki:

Alicja Koszowska (1 b)
Gabriela Misiurek (1 b)
Zofia Broda (2 a)
Amelia Kardyka (2 a)

Z radością informujemy, że pierwsze miejsce otrzymała Ala Koszowska, drugie – Gabrysia Misiurek. Obie uczennice tym samym otrzymały nominacje do etapu powiatowego.

W dniu 11.10.2017 r. w klasie I b w sposób niecodzienny dzieci poznawały nową literę. Tym razem pretekstem do pisania liter i/I stała się … maszyna do szycia. Niezbyt często się zdarza szyć na niemal 100-letniej maszynie (Singera). I … wydaje się, że jeszcze jest zbyt wcześnie próbować szycia na maszynie albo klasyczną igłą i (z) nitką.

W dniu 20.10.2017 r. (piątek) uczniowie klasy 1 b uczestniczyli w ciekawym i bezpiecznym;) spotkaniu. „W tym dniu dokonano również oficjalnego otwarcia miasteczka ruchu drogowego. Patronat nad całością objął Burmistrz Miasta Waldemar Jakson.” (cyt. ze strony internetowej SP-5). Dzięki naszym trzem uczennicom Gabrysi Misiurek, Oli i Blance Chęć, które wykonały prace plastyczne na konkurs „Bezpieczna droga do szkoły”, wybraliśmy się na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród (III miejsce i wyróżnienie).

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły” – III miejsce i wyróżnienie.

Organizatorem konkursu był Urząd Miasta Świdnik, Straż Miejska w Świdniku, Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku. Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Świdnik P. Waldemar Jakson. Patronat medialny objęli: TVP Lublin, Radio Lublin, „Głos Świdnika”.

Spośród 37 prac plastycznych, doceniono dwie prace z naszej Szkoły. Są to uczennice z klasy I b.

Trzecie miejsce w konkursie otrzymała Gabrysia Misiurek, wyróżnienie zaś – Blanka Chęć.
O bezpieczeństwie można uczyć się na różne sposobyJ

Gratulujemy sukcesów i rozwijania zdolności plastycznych! [EN]