Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły” – III miejsce i wyróżnienie.

Organizatorem konkursu był Urząd Miasta Świdnik, Straż Miejska w Świdniku, Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku. Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Świdnik P. Waldemar Jakson. Patronat medialny objęli: TVP Lublin, Radio Lublin, „Głos Świdnika”.

Spośród 37 prac plastycznych, doceniono dwie prace z naszej Szkoły. Są to uczennice z klasy I b.

Trzecie miejsce w konkursie otrzymała Gabrysia Misiurek, wyróżnienie zaś – Blanka Chęć.
O bezpieczeństwie można uczyć się na różne sposobyJ

Gratulujemy sukcesów i rozwijania zdolności plastycznych! [EN]

 

W dniu 5.10.2017 r. dwie klasy, starsza (V a) i młodsza (I b) wybrały się na wędrówkę do świdnickiego lasu …

1 b: Lubelski Festiwal Nauki: dwa projekty (UMCS) „Matematyczne łamigłówki” i „Eksperymenty niezwykłe – kule, walce i obręcze”

W dniu 25.09.2017 klasa 1 b po raz drugi wyruszyła na podwójną ucztę naukową.
Tym razem, korzystając bezpłatnej oferty lubelskich uczelni, na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki (UMCS) pierwszaki uczestniczyły w dwóch projektach. W roli głównej Królowa Nauk - Pani Matematyka i Pan(i) Fizyka.

1 b: Tańcobajka w Radiu Lublin, wystawa w Chatce Żaka i Ogród Saski.

W dniu 29.09.2017 r. klasa 1 b po raz trzeci wybrała się na wycieczkę do Lublina.
Tym razem uczyliśmy się tańca do bajki „Kot w butach”. Bezpłatna prezentacja odbyła się w Radiu Lublin, głównym bohaterem był kot, którego wytańczył Pan Dawid Modrzejewski. Podczas każdej piosenki widzowie poprzez taniec włączali się w fabułę znanej bajki. A taniec to radość, ruch, matematyka (tak, tak), rytm i współpraca z prowadzącym oraz grupą.

Największą w Polsce edukacyjną wystawę budowli z klocków Lego obejrzały dzieci z klasy 1a, 2a oraz 1M. Z zainteresowaniem obserwowały niesamowite, wielkie budowle przedstawiające architekturę zabytkową, współczesną oraz bajkową jak również sceny znane z filmów i bajek złożone z milionów klocków. Można było przeżyć nietypową lekcję biologii i zobaczyć podstawowe narządy człowieka … z klocków Lego. W alei gwiazd sportu w skali 1:1 uczniowie „spotkali” Marcina Gortata, Agnieszkę Radwańską, Roberta Lewandowskiego oraz Rafała Sonika.