Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 10 listopada 2016 r. w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w koncercie „A to Polska właśnie” … „Czym skorupka za młodu …”. Jak ważne i niełatwe jest uczenie się historii wiedzą dorośli :) Uczenie się historii Polski już od najmłodszych lat jest nie lada wyzwaniem. Ale ... na pewno jest to możliwe.

29 października 2016 r. uczniowie z klasy IIIa pod opieką p. Teresy Ślęp odwiedzili cmentarz komunalny w Świdniku, gdzie znajduje się pomnik Polskiego Państwa Podziemnego. Uczniowie złożyli kwiaty pod pomnikiem, zapalili znicze i pomodlili się za poległych żołnierzy. Odwiedzili również mogiłę zbiorową żołnierzy z I i II wojny światowej, a także groby lotników, którzy zginęli w Świdniku we wrześniu 1939 r. W tym szczególnym dniu wspominamy przede wszystkim tych, którzy walczyli o wolną Polskę.

Dzieci z klasy 3a SP nr 7 razem ze swoją wychowawczynią panią Teresą Ślęp oraz zaproszoną do współpracy bibliotekarką Katarzyną Ciołek z oddziału dziecięcego filii nr 4 MPBP, przygotowały dla wychowanków SOSW małe przedstawienie. Bohaterem był Smok Wawelski. Oczywiście, jak przystało na prawdziwe przedstawienie, byli narratorzy, kukiełki, ziejący ogniem smok i wypchany siarką baranek, beczący ze strachu przy smoczej jamie. Było wawelskie wzgórze i płynąca obok Wisła.

27 października 2016 r. w Szkole Podstawowej 5 odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Świdniku dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych naszego miasta.„Siódemkę” reprezentowali uczniowie ze wszystkich klas trzecich. Dzieci wykazywały się wiedzą dotyczącą naszej „małej Ojczyzny”.
Trzecie zasłużone miejsce zajął uczeń klasy IIIa – Wojciech Nóżka. Gratulujemy!

Nie do wiary, co też się działo w Montessori po zniknięciu cennego i ulubionego ślimaka? Mieszkał sobie spokojnie w wysokim słoju, miał najlepszej jakości pożywienie, a tu takie zaskoczenie. Zaginął! Któż mógłby go sobie przywłaszczyć? Wszyscy się głowili. Próbowano rozstrzygnąć tę sprawę na własną rękę.