Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

30 maja w naszej szkole już po trzeci raz odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka.

15 maja dwie klasy: 1a oraz 2a pojechały do Radia Lublin na zajęcia taneczno – muzyczno – teatralne Tańcobajki.

14 kwietnia w Centrum Kultury w Świdniku odbył się koncert charytatywny na rzecz Kacpra Drzazgi. W programie był kiermasz ciast, liczne koncerty muzyczne, przedstawienia teatralne, licytacje oraz występy młodych artystów, z których cały dochód został przeznaczony na dalsze leczenie chłopca.

W dniu 23.04.2018 r. uczniowie klasy I b wyruszyli na wiosenną wycieczkę. W poszukiwaniu nieznanych (zresztą … znanych też;) drzew, krzewów, roślin zielnych razem z przewodnikiem buszowaliśmy w baśniowo-wiosennej przestrzeni lubelskiego Ogrodu Botanicznego. To było piękne! To zbyt lakoniczne podsumowanie wyjazdu. A zatem … odrobina detali.

W dniu 10.04.2018 r. uczniowie klasy 1 b i oddziału 3M obejrzeli pięć przedstawień podczas Przeglądu Spektakli Profilaktycznych, który odbył się w świdnickim MOK-u.

 Obejrzeliśmy następujące prezentacje:

grupa taneczna MCP i spektakl  pt.  „Sen Kopciuszka”,

teatr „Brzechwałki” -  „Dom” (Przedsz. nr 3),

teatr „Promyczki”-  „Calineczka ” (Przedsz. nr 6),

teatr „Chochliki ” – spektakl „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w  biedzie” (SP nr 3),

teatr „Stonoga ” – spektakl „Fotobudka” (MOK).

Zaletą każdego przedstawienia było wielkie zaangażowanie małych aktorów oraz mądrość nauka płynąca z fabuły. Uczniowie klasy  I b szczególnie i wielką emocją docenili spektakl pt. „Fotobudka”, w którym grała nasza koleżanka Lenka Olejnik. Wielka sztuka zaczyna się od najmłodszych lat. [EN]