Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dnia 19 września 2018 r. przed  naszą szkołę zajechał trolejbus. Czy to możliwe? A jednak, te nowoczesne hybrydowe pojazdy zasilają komunikację miejską w Lublinie (dla zainteresowanych jeszcze w Gdyni i Tychach).

Choć w naszym mieście nie ma trakcji trolejbusowej, symbol lubelskiej komunikacji miejskiej zaparkował w środę przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku. Pojazd na kilka godzin zamienił się w szkolną salę, w której odbyły się zajęcia dla ponad setki uczniów. Wszystko za sprawą Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, trwającego już od kilku dni.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym reportażem z zielonej szkoły klasy M3.

REPORTAŻ

Mały człowiek ale jakże ciekawy. A ciekawość i duża chęć zdobywania wiedzy, dobrze rokuje u początkującego ucznia klasy zerowej w Sp 7 w Świdniku. Tak więc najmłodsi ale sięgający po wiedzę z górnej półki...A co? Klasa zerowa odbyła swoją pierwszą wyprawę do Lublina. Ktoś może pomyśleć ...No tak "Lublin wielki świat".....Lublin jak Lublin piękne i bardzo ciekawe miasto ale Lubelski Festiwal Nauk i realizacja projektu " Kleszcze. Jak się nie dać ukąsić? to już wielki świat! Świat Nauki!

W 5 czerwca odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Pisania. Wzięło w nim udział 25 uczniów klas pierwszych. Wśród nich najlepszymi okazali się:

I miejsce - Joanna Kołodziejczyk

II miejsce - Lena Rymarz

III miejsce - Alicja Maszewska

Wyróżnienia otrzymali:

Dawid Fila

Amelia Krawczyk

Kinga Boguta

Lena Piotrowska

Gratulujemy umiejętności zarówno zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom konkursu!