Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Tuż - tuż przed nami – wiosna!. Najlepszym na to dowodem jest Dzień Kobiet! Rodzice uczniów z klas: 1a, 1c, 2a oraz 1M zdecydowali, że ich dzieci spędzą ten dzień w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie.

"Bezpieczne ferie zimowe" - pod takim hasłem odbyło się w dniu 14.01.18r. spotkanie uczniów klas pierwszych z policjantkami z Powiatowej Komendy Policji w Świdniku.

Dnia 21 lutego 2018r. klasa 2a udała się na wycieczkę do Doliny Bystrzycy Kiełczewice. Uczniowie korzystali z zimowych uciech, były to: zjazdy z górek na ślizgach, kulig wzdłuż Doliny Bystrzycy, pieczenie kiełbasek przy ognisku, ciepła herbata na świeżym powietrzu. W opinii dzieci była to najlepsza wycieczka.

Niecodzienne spotkania odbywają się w klasie 1a. Wszyscy wiedzą, że czytanie książek jest cenne i potrzebne. Jeszcze bardziej wartościowe i przyjemne jest, jeśli czytają nam mili, ukochani goście. Na nasze zaproszenie do wspólnych chwil czytania odpowiedziały babcie Aleksa i Hani oraz dziadzio Mateusza.

”Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,

lub gdy opowiadasz mi bajeczki.

Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz

i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.

Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,

po prostu kocham Cię ogromnie!”

Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas... Na dziecięce smutki zawsze mają słodkie rozwiązanie, poradzą w każdym zmartwieniu - to Kochane Babcie i Dziadkowie.