Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 20.10.2017 r. (piątek) uczniowie klasy 1 b uczestniczyli w ciekawym i bezpiecznym;) spotkaniu. „W tym dniu dokonano również oficjalnego otwarcia miasteczka ruchu drogowego. Patronat nad całością objął Burmistrz Miasta Waldemar Jakson.” (cyt. ze strony internetowej SP-5). Dzięki naszym trzem uczennicom Gabrysi Misiurek, Oli i Blance Chęć, które wykonały prace plastyczne na konkurs „Bezpieczna droga do szkoły”, wybraliśmy się na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród (III miejsce i wyróżnienie).

W dniu 11.10.2017 r. w klasie I b w sposób niecodzienny dzieci poznawały nową literę. Tym razem pretekstem do pisania liter i/I stała się … maszyna do szycia. Niezbyt często się zdarza szyć na niemal 100-letniej maszynie (Singera). I … wydaje się, że jeszcze jest zbyt wcześnie próbować szycia na maszynie albo klasyczną igłą i (z) nitką.

W dniu 5.10.2017 r. dwie klasy, starsza (V a) i młodsza (I b) wybrały się na wędrówkę do świdnickiego lasu …

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły” – III miejsce i wyróżnienie.

Organizatorem konkursu był Urząd Miasta Świdnik, Straż Miejska w Świdniku, Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku. Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Świdnik P. Waldemar Jakson. Patronat medialny objęli: TVP Lublin, Radio Lublin, „Głos Świdnika”.

Spośród 37 prac plastycznych, doceniono dwie prace z naszej Szkoły. Są to uczennice z klasy I b.

Trzecie miejsce w konkursie otrzymała Gabrysia Misiurek, wyróżnienie zaś – Blanka Chęć.
O bezpieczeństwie można uczyć się na różne sposobyJ

Gratulujemy sukcesów i rozwijania zdolności plastycznych! [EN]

 

1 b: Tańcobajka w Radiu Lublin, wystawa w Chatce Żaka i Ogród Saski.

W dniu 29.09.2017 r. klasa 1 b po raz trzeci wybrała się na wycieczkę do Lublina.
Tym razem uczyliśmy się tańca do bajki „Kot w butach”. Bezpłatna prezentacja odbyła się w Radiu Lublin, głównym bohaterem był kot, którego wytańczył Pan Dawid Modrzejewski. Podczas każdej piosenki widzowie poprzez taniec włączali się w fabułę znanej bajki. A taniec to radość, ruch, matematyka (tak, tak), rytm i współpraca z prowadzącym oraz grupą.