Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 26 kwietnia 2019 r. uczniowie dwóch klas drugich i trzech oddziałów Montessori uczestniczyli w niecodziennych warsztatach teatralnych. Spotkania klasowe odbyły się po spektaklu pt. „Jaś i Małgosia” w wykonaniu młodych aktorów świdnickiego teatru. Aktorzy animowali lalkami hybrydowymi (tak, tak i takie lalki bywają).

Tegoroczne zmagania najlepszych matematyków trzecioklasistów z powiatu odbyły się 15 maja 2019 r. w naszej Szkole. To był już XIV Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów z klas trzecich. Brało udział 24 uczniów. Przybyli uczniowie z Dominowa, Mełgwi, Krępca oraz szkół świdnickich tj. SP3, SP5 oraz pierwszy raz przystąpiła do konkursu Niepubliczna Szkoła ze Świdnika "Atena".

W kwietniu uczniowie z klasy 2a zostali zaproszeni przez panią Kasię  z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdniku na zajęcia „Co się dzieje z moimi danymi?” w ramach ogólnopolskiej akcji „Kwietniowi Antypiraci”.

17 maja do klasy 2a przyszli goście. Byli to studenci Psychologii z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – Justyna, Patrycja, Zuzia, Jowita oraz Piotr. W profesjonalny sposób przeprowadzili zajęcia dotyczące funkcjonowania osób niepełnosprawnych w społeczeństwie „Wszyscy jesteśmy tacy sami”.

9 kwietnia 2019 r. dwa zespoły klasowe uczniów (2 b i oddział 3 M) uczestniczyły w arcyciekawej i ekscytującej wycieczce.  Cel główny – Warszawa, cele szczegółowe: odkrywanie radości nauki w Centrum Nauki Kopernik i w Planetarium oraz przejażdżka metrem warszawskim. Dodatkową radością dla wszystkich uczestników wyjazdu (młodszych i starszych;) okazało się spotkanie z historią: spacer w okolicy Zamku Królewskiego, Kolumna Króla Zygmunta III Wazy, tablice i pomniki upamiętniające historię naszej stolicy, a przede wszystkim możliwość obejrzenia z bliska Pomnika Małego Powstańca.