Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 16 października dzieci z klasy 2a wybrały się do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, aby zobaczyć, na czym polega praca policjanta.

W dniu 23.10. 2018 r. uczniowie klasy II b uczestniczyli w premierze tańcobajki „Smoki, Damy i Rycerze”.

Niecodzienne obcowanie z muzyką, tańcem to pretekst do przekazania również wartości wychowawczych (wartościowe treści tekstów piosenek).

My, dzieci z M3 wykonaliśmy wspaniałe prace z warzyw i owoców. Zdobią teraz naszą klasę. Podziwiają je dzieci ze świetlicy oraz z innych oddziałów z Montessori. Chcemy się pochwalić pomysłowymi, uroczymi, "słodkimi" Cudaczkami - Warzywniaczkami.

W dniu 25.09. 2018 r. uczniowie klasy II b wybrali się na pierwszy, w tym roku szkolnym, wyjazd edukacyjny. Podczas trzygodzinnej ścieżki edukacyjnej dzieci miały możliwość poznawania dawnych zawodów i umiejętności.

Jak co roku we wrześniu uczestniczyliśmy w Lubelskim Festiwalu Nauki. Tym razem uczniowie z klasy 2a brali udział w zajęciach „Magia materiałów sypkich” w Instytucie Agrofizyki PAN w Lublinie. Na co dzień nie zawsze zwracamy uwagę na to, że materiały sypkie występują wszędzie – w kuchni (mąka, kasza, sól, cukier), na placu zabaw (piasek), podczas spaceru (piasek, żwir). Materiały sypkie są przedmiotem badań prowadzonych w wielu ośrodkach naukowych na całym świecie. Doświadczyliśmy, że zachowanie materiałów sypkich zaskakuje i bawi. Czy wiecie o tym, że istnieje ciecz nie – niutonowska?