W 5 czerwca odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Pisania. Wzięło w nim udział 25 uczniów klas pierwszych. Wśród nich najlepszymi okazali się:

I miejsce - Joanna Kołodziejczyk

II miejsce - Lena Rymarz

III miejsce - Alicja Maszewska

Wyróżnienia otrzymali:

Dawid Fila

Amelia Krawczyk

Kinga Boguta

Lena Piotrowska

Gratulujemy umiejętności zarówno zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom konkursu!

W dniu 5.06.2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie dwie nasz uczennice godnie reprezentowały naszą szkołę. W konkursie uczestniczyło 48 recytatorów województwa lubelskiego. Gabrysia Misiurek (klasa I b) i Julia Michalak (kl. III b) po eliminacjach powiatowych zaprezentowały swoje talenty. Wśród 7 zwycięzców …Gabriela  Misiurek otrzymała II Nagrodę (ex aequo). Gratulujemy! Spotkanie ze sztuką recytacji to uczta słowa dla uczestników i słuchaczy. [EN]

W mijającym roku szkolnym klasa 1a wraz z wychowawcą Teresą Ślęp brała udział w ogólnopolskim programie „Pomysłowy rok” zorganizowanym przez Fundację Uniwersytet Dziecięcy z Krakowa. Ideą programu było świętowanie różnych okoliczności, a także podkreślenie wagi ważnych dni poprzez wykorzystanie na lekcjach materiałów dydaktycznych udostępnianych przez Fundację.

Środa 13 czerwca spłatała dzieciom z klasy 1a figla. To, że w bajce o „Czerwonym Kapturku” występował Czerwony Kapturek – wszyscy wiedzą, ale Niebieski Kapturek???

5 czerwca dzieci z klasy 1a pojechały na wycieczkę do Hołowna, gdzie znajduje się Kraina Rumianku.