6 grudnia wszyscy uczniowie klas młodszych mieli ciekawe i niecodzienne spotkanie z … Mikołajem. Czy przyjechał do naszej szkoły z dalekiej Laponii? Zapewne tak.  A czy wiecie skąd wziął się zwyczaj obchodzony w Polsce 6 grudnia?

Grudzień to taki miesiąc, który przynosi ze sobą mnóstwo niespodzianek i przyjemności. W miesiącu tym wszyscy przygotowujemy się do godnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Już w pierwszych jego dniach uczniowie z klasy 2a i 3a mieli możliwość tego doświadczyć.

Dzień 22 listopada był dla uczniów z klasy 2a i 3a bardzo długi. Już o 6 rano dzieci wyruszyły na wycieczkę do stolicy.

Każdy dzieciak uwielbia dostawać prezenty. Coś o tym wie M3 łasa na miłe niespodzianki. W środę, w przeddzień mikołajek, Montessorki mocno się starały, pracowały na lekcjach, sprzątały swoje półki, śpiewały… i szykowały podarunki dla rodziców – świece zapachowe.

Uczniowie z klasy 2a i 3a, wychowawcy oraz opiekunowie wycieczki dziękują Panu posłowi na Sejm, wiceministrowi Arturowi Soboniowi oraz radnemu Miasta Świdnik Panu Marcinowi Magierowi za zaproszenie do Sejmu oraz Ministerstwa Infrastruktury.