Znamy już zwycięzców konkursu plastycznego „Im zawdzięczamy wolność – żołnierzom Armii Krajowej”. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło ponad 300 prac plastycznych uczniów z klas 1-7. Miło nam poinformować, że nagrodziliśmy pracę 31 uczniów. Wręczenie nagród wyłonionym laureatom odbędzie się podczas uroczystej akademii szkolnej z okazji obchodów Święta Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 7 dnia 10.11.2017r. o godz.10.00. Prosimy o przybycie nagrodzonych uczniów wraz z nauczycielami.

Zgodnie z tradycja naszej szkoły dnia 3 listopada 2017r. odbył się Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej dla uczniów kl. 6. W konkursie wzięło udział 12 uczniów, którzy wykazali się niezwykłą znajomością zagadnień z zakresu II wojny światowej i Armii Krajowej. Uczniowie mieli okazje zabłysnąć swoja wiedzą i umiejętnościami, w ten sposób upamiętnili patronów naszej szkoły żołnierzy Armii Krajowej.Zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy osiągniętego sukcesu.

W eliminacjach szkolnych konkursu matematycznego, organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, wzięło udział łącznie 37 uczniów klas VI i VII SP7. Do kolejnego etapu kwalifikują się uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 80%  z maksymalnej punktacji tzn. minimum 24 punkty. Etap okręgowy konkursu matematycznego odbędzie się 04.01.2018 roku. Poniżej przedstawiamy wyniki eliminacji:

Do etapu II konkursu zakwalifikowali się:

1.Karolina Bronisz kl.7c 26p
2.Zuzanna Osek kl.7c 24p
3.Jeremiasz Ścirka kl.6a 24p

W dniu 17 października odbył się etap szkolny Kuratoryjnego Konkursu z języka angielskiego. Miło nam poinformować, że 5 naszych uczniów uzyskała wynik przekraczający wymagane 80% poprawnych odpowiedzi (24 punkty i więcej)