Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Reprezentacja dziewcząt SP 7 Świdnik zajęła II miejsce w rejonowych zawodach Mini Piłki Ręcznej. Zmagania sportowe odbyły się 16.04.2013 r. w Chełmie.

W dniu 26.03.2013 r. w Chełmie odbył się finał wojewódzki turnieju Energa Basket Cup. Reprezentacja naszej szkoły prowadzona przez panią Edytę Baranowską zajęła wysokie V miejsce.

Nasza reprezentacja szkoły znów bardzo dobrze zaprezentowała się na zawodach. Tym razem w dniu 05.03.2013 w Chełmie uczennice naszej szkoły rywalizowały w mini piłce koszykowej na szczeblu rejonowym. Po całodziennych zmaganiach nasza drużyna wywalczyła pierwsze miejsce w turnieju i tym samym awansowała do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 26.03 w Chełmie.

Dzień po zmaganiach dziewcząt do rywalizacji w zawodach wojewódzkich w mini piłce siatkowej kategoria "trójki" stanęli chłopcy. I tym razem nie obyło się bez miejsca na podium. Po zaciętej grze w finale nasi zawodnicy wywalczyli srebrne medale przegrywając jedynie z zespołem z Białej Podlaskiej 2-1.

Idąc za przykładem dziewcząt w dniu 28.02.2013 uczniowie klasy sportowej na zawodach rejonowych w mini piłce siatkowej wywalczyli awans do zawodów wojewódzkich. Jest to kolejny sukces naszych młodych sportowców. W meczu o pierwsze miejsce pokonali 2:1 zespół ze Szkoły Podstawowej nr 3 ze Świdnika.