Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniach 15-16 października na boiskach w hali sportowej im. A. Gołasia przy PG 1 w Kraśniku odbył się pierwszy turniej o mistrzostwo woj. lubelskiego w piłce siatkowej w kategorii młodzików. W zawodach uczestniczyło 12 zespołów w tym zespół ze ASPS Avia Świdnik w barwach którego wystąpiło trzech uczniów naszej szkoły: Mateusz Pyda, Bartłomiej Skorek oraz Szymon Pietrzak.

W dniu 11.10.2016 w Adamowie odbyły się Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe, w których udział wzięła liczna reprezentacja uczniów naszej szkoły. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców: rocznik 2006 i młodsi, 2005 oraz 2004.

W dniu 27.09.2016 w Zespole Szkół nr 2 odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół z terenu powiatu świdnickiego. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła SP 7 Świdnik. Na osiągnięcie tego wyniku zapracowali nauczyciele wychowania fizycznego: dyr. Piotr Bogusz, Renata Łapa, Edyta Baranowska, Anna Kowalska, Anna Zarańska, Waldemar Wasil, Ireneusz Keller, Dariusz Kuźma.

Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze rozpoczęli nowy rok szkolny w "Igrzyskach" Szkół Podstawowych. Na pierwszych w tym roku zawodach, które odbyły się w dniu 29 września 2016 na stadionie sportowym ZS nr 2 w Świdniku, nasze dziewczęta oraz chłopcy zajęli pierwsze miejsca w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Sztafeta męska z czasem 23 min. 32 s. oraz sztafeta żeńska z czasem 26 min. 04 s. uzyskały prawo startu w zawodach rejonowych, które odbędą się 17.10.2016 w Cycowie.

W dniach 8-9 lipca 2016 roku, w Częstochowie, odbył się finał turnieju Kinder + Sport. Naszą szkołę reprezentowali Paweł Szydło, Rafał Szczuchniak, Jakub Flasiński. Uroczyste otwarcie turnieju odbyło się w hali Polonii. W turnieju finałowym uczestniczyło 1228 zawodników i zawodniczek z 16 województw. Zawody odbywały się na pięciu halach. Ambasadorem całej imprezy był były reprezentant Polski Sebastian Świderski,który razem z Piotrem Gruszką obserwował zmagania młodych siatkarzy i siatkarek.