Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 20.11.2018r. na pływalni w Szkole Podstawowej nr 5, odbyły się Igrzyska Dzieci w sztafetowych i indywidualnych zawodach pływackich. W rejonowych zmaganiach reprezentacja Naszej Szkoły wywalczyła: złoty medal w kategorii 6x25 metrów stylem dowolnym dziewcząt oraz brązowy medal w kategorii chłopców. Zawodnicy biorący udział w rywalizacji indywidualnej wywalczyli aż 10 miejsc na podium. SP 7 reprezentowana była przez uczniów klasy VID o profilu pływackim zajmując miejsca:

w stylu motylkowym:
I miejsce – Magdalena Kaczyńska
II miejsce –Michalina Królik
I miejsce – Michał Czeczko
III miejsce – Tomasz Jatczak

w stylu grzbietowym:
I miejsce – Antonina Filipek
II miejsce- Paulina Bryk

w stylu klasycznym:
I miejsce – Oliwia Baryła

w stylu dowolnym:
I miejsce – Gabriela Kołodziejczyk
III miejsce – Wiktoria Nierojewska
I miejsce – Ignacy Guz

W dniu 08.11.2018r. na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 5 w Świdniku, odbyły się jesienne Igrzyska Dzieci w zawodach pływackich. W powiatowych zmaganiach trzy sztafety pływackie reprezentujące naszą szkołę znalazły się na podium. Nasza Szkoła reprezentowana była przez uczniów VID – klasy o profilu pływackim.

21. września na terenach zielonych przy Urzędzie miasta Świdnik odbył się niezwykły piknik rowerowy. Piknik zorganizowany został w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Uczestnicy musieli zmierzyć się z testem wiedzy o ruchu drogowym, „żółwią jazdą” i torem przeszkód składającym się m.in. z slalomu i ruchomej kładki. W kategorii wiekowej klas 7 i 8 bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Naszej Szkoły, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca, deklasując swoich rywali. Ponadto wystartowaliśmy również w kategorii klas 4-6, zajmując odpowiedni 4 i 5 miejsce.

Bardzo udanie rozpoczynają nowy sezon szachowy uczniowie świdnickiej siódemki. W turnieju szachowym zorganizowanym przez lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej z okazji STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI reprezentacja SP 7 Świdnik zajęła III miejsce. W turnieju wystartowała blisko 30 reprezentacji szkół z województwa lubelskiego (w sumie prawie 100 szachistów - jak przystało na turniej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości). Minimalnie lepsi od świdniczan okazali się tylko uczniowie z Zamościa (o jeden punkt) i Lubartowa (o pół

17 z "groszami' – tyle czasu potrzebowała drużyna dziewcząt Naszej Szkoły, aby zająć I miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych. Dzięki wysokiej formie i walce do samego końca dziewczyny pewnie wywalczyły awans do zawodów rejonowych. Do powtórzenia sukcesu dziewcząt drużynie chłopców zabrakło zaledwie 3 sekund. Mimo dobrego biegu, musieliśmy uznać wyższość naszych kolegów z SP5. Obie reprezentacje będą reprezentowały nasz powiat na zawodach rejonowych, które odbędą się w Chełmie 3.10.2018 r.