Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniach 8 – 19 sierpnia 2017r. odbył się obóz sportowy. Jak co roku uczniowie klas sportowych naszej szkoły, w ramach przygotowań do sezonu siatkarskiego uczestniczyli w jedenastodniowym zgrupowaniu, które w tym roku zorganizowane zostało w uzdrowiskowym Busku Zdroju. Ta malownicza miejscowość położona w woj. świętokrzyskim już po raz drugi gościła naszych uczniów. Obóz sportowy to doskonała możliwość nauki nowych elementów siatkarskich oraz poprawienia swoich dotychczasowych umiejętności, ponieważ treningi odbywają się dwa razy dziennie.

W dniach 27-29 czerwca Zabrze stało się światową stolicą siatkówki. Była to już dziesiąta edycja wydarzenia, które znalazło uznanie nawet w oczach Światowej Federacji Piłki Siatkowej FIVB, zyskując miano największego tego typu turnieju na świecie. Młodzi siatkarze i siatkarki rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych. W tegorocznych finałach udział wzięło 192 drużyny w tym 4 zespoły z naszej szkoły.
Oprócz drużyn z całej Polski, przybyłych wraz z trenerami, rodzinami i przyjaciółmi, Kinder + Sport przyciągnął wielkie gwiazdy polskiej siatkówki. Ambasadorami turnieju są bowiem Piotr Gruszka i Sebastian Świderski, którzy propagując idee sportowej rywalizacji, wspierają młodych adeptów siatkówki.

Po sobotnich zmaganiach dziewcząt w niedzielę (9 kwietnia 2017r.) do rywalizacji w wojewódzkim finale rozgrywek z cyklu Kinder + Sport przystąpili chłopcy. Po udanym występie koleżanek presja wyniku była jeszcze większa. W zawodach wzięło udział 32 zespoły, które rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych. Chłopcy reprezentujący naszą szkołę wystartowali w dwóch kategoriach wiekowych: dwa zespoły „trójek” i jeden zespół „czwórek”. Podobnie jak w turnieju dziewcząt na najwyższym stopniu podium uplasowały się dwa nasze zespoły uzyskując awans do finału ogólnopolskiego, natomiast drugi zespół „trójek” zajął równie wysokie czwarte miejsce w turnieju. Był to bardzo udany weekend dla naszych młodych sportowców.

6 czerwca 2017r. w Adamowie (pow. Łuków ) odbyły się Wojewódzkie Finały Drużynowych Biegów Przełajowych. W kategorii szkół podstawowych bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie i uczennice Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta zajęli trzecie miejsca, zdobywając brązowe medale. Gratulujemy!

Dwa złote, jeden brązowy medal i piąte miejsce to bilans finału wojewódzkiego rozgrywek z cyklu Kinder + Sport dziewcząt (8 kwietnia 2017r.). W zawodach wzięły udział 44 zespoły, które rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych. Bardzo dobry występ zaliczyły uczennice naszej szkoły w kategorii „dwójek”, „trójek” i „czwórek”. Dwóm zespołom, które zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych udało się awansować do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 26-29.06.2017 w Zabrzu.