Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W ubiegły czwartek (16 lutego 2017r.) na hali sportowej naszej szkoły, rozegrane zostały eliminacje na szczeblu powiatowym w piłkę ręczną dziewcząt. Bezkonkurencyjne okazała się reprezentacja naszej szkoły, która nie przegrała ani jednego meczu, zajmując ostatecznie I miejsce w turnieju.
II miejsce w turnieju zajęła szkoła SP Piaski
III miejsce SP4 Świdnik,
IV miejsce SP5 Świdnik.

Reprezentacje naszej szkoły U-10 i U-12 okazały się bezkonkurencyjne podczas eliminacji powiatowych turnieju „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”. Godziny treningów przyniosły zamierzony efekt – nasi uczniowie kontrolowali sytuację na boisku i pewnie zwyciężali z najlepszymi drużynami naszego powiatu.

W ubiegłą środę i czwartek (14,15 grudnia 2016r.) nasza szkoła była gospodarzem powiatowych zawodów w minikoszykówce szkół podstawowych dziewcząt i chłopców. Uczniowie naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni w obu grupach zdobywając dwa awanse do zawodów na szczeblu rejonowym!
Gratulujemy zawodnikom oraz nauczycielom WF za przygotowanie drużyn.

W dniach 17 – 18 grudnia 2016r. w Chełmie odbył się Ogólnopolski Festiwal Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych: klas piątych (trójki) oraz klas szóstych (czwórki). Dla chłopców był to pierwszy w tym roku turniej minisiatkówki. Naszą reprezentację stanowiły cztery zespoły w kategorii trójek oraz dwa zespoły w kategorii czwórek. Po dwudniowych zmaganiach wśród drużyn z klas piątych najlepsi okazali się uczniowie naszej szkoły wzmocnieni zawodnikiem z Krasnegostawu (skład zwycięskiego zespołu: Paweł Szydło, Rafał Szczuchniak, Tomasz Zieliński). Klasy szóste uległy jedynie gospodarzom turnieju i zajęli drugie miejsce (skład zespołu: Bartłomiej Skorek, Jakub Nowik, Jakub Krasiński, Michał Borowiec). Zakończeniem pierwszego dnia zawodów było wyjście do Chełmskiego Parku Wodnego.

Zapraszamy Was do obejrzenia fotorelacji z ,,Potyczek Rodzinnych z Głosem Świdnika", które odbyły się 26 listopada 2016r. w naszej szkole. Do potyczek stanęły 32 rodziny, w tym większość to uczniowie SP 7 i ich rodzice. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwało liczne grono nauczycieli naszej szkoły. Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli wychowania fizycznego, którzy zorganizowali tą imprezę.