Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 22.11.2017r. na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 5 w Świdniku, odbył się II etap zawodów pływackich. W Rejonowych Igrzyskach Dzieci wzięły udział dwie sztafety pływackie oraz zawodnicy biorący udział w zmaganiach indywidualnych. Nasza Szkoła reprezentowana była przez uczniów klasy VD o profilu pływackim. Zarówno sztafeta dziewcząt ( w składzie: Magda Kaczyńska, Tosia Filipek, Ola Kaczyńska, Gabrysia Kołodziejczyk, Wiktoria Nierojewska, Ania Wojtysiak-Wojtczak ) jak i chłopców ( w składzie: Ignacy Guz, Michał Czeczko, Jakub Trześniak,

 

 

 

W dniu 24.11.2017 o godz. 14 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku odbędzie się impreza sportowa z okazji podsumowania współzawodnictwa sportowego za rok 2016/2017.
Organizatorami są nauczyciele wychowania fizycznego przy współudziale nauczycieli innych przedmiotów i osób zatrudnionych w SP 7.
Główne cele imprezy:
- podsumowanie i uczczenie osiągnięć sportowych;
- integrowanie środowiska szkolnego;
- promocja zdrowego stylu życia.
W organizację imprezy chcemy zaangażować wszystkie klasy VII. Uczniowie mają się zająć nagrywaniem, fotografowaniem i spikerką. Każda klasa przygotuje także prezentacje o zdrowym stylu życia. W trakcie podsumowania będzie można podziwiać wszystkie puchary zdobyte przez uczniów naszej szkoły. W dalszej części imprezy uczniowie będą rywalizować z nauczycielami w unihokeja i siatkówkę.
Wszystkich chętnych zapraszamy do kibicowania w trakcie imprezy.

 

 

 

Wspaniale zakończyły się powiatowe Igrzyska w pływaniu, które odbyły się w dniu 15.11.2017 r. na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 5 w Świdniku. Sztafeta dziewcząt naszej szkoły (6x25 metrów) w stylu dowolnym zdobyła złoty medal a sztafeta chłopców srebrny medal. Obie drużyny uzyskały awans do zawodów rejonowych. W pływaniu indywidualnym uczniowie klasy o profilu pływackim zajęli wysokie pozycje medalowe.

Kolejny duży sukces uczniów naszej szkoły na zawodach powiatowych. Tym razem w Mistrzostwach Powiatu Świdnik Szkół Podstawowych w Szachach Drużynowych, które odbyły się w dniu 16.11.2017 r. w SP 7 Świdnik nasza drużyna w składzie: Krzysztof Maszewski, Sebastian Lorens, Bartosz Winiarczyk, Karolina Potaczała nie miała sobie równych przy szachownicach. W zawodach wystartowało 3 reprezentacje szkół: SP 7 Świdnik , SP 3 Świdnik , SP 5 Świdnik, (+ 2 reprezentacje SP 7 po za konkursem). Ustalono system rozgrywek „każdy z każdym”.

W dniu 10 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych im. ks. Stanisława Staszica w Chełmie odbyła się Gala Sportu Szkolnego 2017 na, której nasza szkoła odebrała puchar za zdobycie pierwszego miejsca w szkolnym współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych „Igrzyska” za rok szkolny 2016/2017. W gali wzięło udział około 150 gości. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół za rok szkolny 2016/2017. Uroczystość uświetniły występy uczniów z Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych. Był to między innymi pokaz akrobatyki na poręczach symetrycznych, pokaz musztry wojskowej oraz walki zapaśniczej.