Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Reprezentacja dziewcząt w minikoszykówce wzięła udział w dniu 13 marca 2017r. w rejonowych zawodach, które odbyły się na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Po całodziennych zmaganiach nasze dziewczęta uplasowały się na czwartym miejscu. Dziękujemy za walkę do samego końca i trzymamy kciuki w kolejnych występach sportowych.

W dniu 8 marca 2017r. w hali sportowej naszej szkoły odbyły się powiatowe zawody w minisiatkówce dziewcząt i chłopców. Wśród chłopców do rywalizacji przystąpiło 4 drużyny z w tym reprezentacja naszej szkoły. Zawody odbywały się systemem każdy z każdym do 25 punktów, do dwóch wygranych setów. Doświadczenie jakie zdobyli nasi uczniowie na turniejach towarzyskich przyniosło spodziewany efekt i po wygraniu wszystkich meczy bez straty seta nasza drużyna pewnie awansowała do zawodów rejonowych.

W dniu 25 lutego 2017r. pięciu uczniów klasy 6 C uczestniczyło w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki w Chobrzanach. W zawodach wzięło udział 9 zespół (z Kielc, Brzeska, Chobrzan, Leżajska i Świdnika) podzielonych na dwie grupy. W pierwszej rundzie rozgrywano mecze w grupach systemem każdy z każdym do 25 punktów. Po dwóch wygranych i dwóch przegranych meczach, nasz zespół uplasował się na trzecim miejscu w grupie.

W dniu 28 lutego 2017r. w hali sportowej naszej szkoły odbyły się powiatowe zawody w mini piłce ręcznej chłopców. W zawodach wzięły udział 4 zespoły (SP 5, SP 3, Sp7 i Piaski). Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Drużyna naszej szkoły po wygraniu wszystkich spotkań zajęła pierwsze miejsce i awansowała do zawodów rejonowych, które odbędą się 22 marca w Chełmie.

W ubiegły czwartek (16 lutego 2017r.) na hali sportowej naszej szkoły, rozegrane zostały eliminacje na szczeblu powiatowym w piłkę ręczną dziewcząt. Bezkonkurencyjne okazała się reprezentacja naszej szkoły, która nie przegrała ani jednego meczu, zajmując ostatecznie I miejsce w turnieju.
II miejsce w turnieju zajęła szkoła SP Piaski
III miejsce SP4 Świdnik,
IV miejsce SP5 Świdnik.