Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 15 maja odbyły się zawody powiatowe w piłce nożnej chłopców. Nasza szkoła zajęła II miejsce ulegając w finale SP 5.

WYNIKI

Grupa I mecze:
Sp7 - Sp Rybczewice 4:0
Sp7 - Sp Bystrzejowice 7:1
Sp7 - Sp3 5:1

Finał
Sp 7 - SP 5 0 : 1

W dniu 8 maja reprezentacja dziewcząt naszej szkoły wzięła udziała w mistrzostwach powiatu świdnickiego w mini piłkę nożna. Do zawodów zgłosiły się cztery drużyny: SP Piaski, SP Bystrzejowice, Sp 5 Świdnik i SP 7 Świdnik. Rozgrywki rozegrano systemem każdy z każdym. Po całodziennych zmaganiach nasze uczennice ulegając jedynie gospodyniom turnieju (2 - 1) zajęły drugie miejsce.

Skład zespołu: Martyna Bielak, Nikola Doluk, Magdalena Kaczyńska, Martyna Klembowska, Gabriela Kołodziejczyk, Maja Kowalik, Maria Kramarz, Marta Miciuła, Oliwia Pranagal, Alicja Tarnowska, Eliza Zdun.

Od października 2017 roku do marca bieżącego roku toczyły się rozgrywki III edycji Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku.
Podsumowanie szachowych pojedynków wypadło bardzo okazale dla uczniów SP 7 Świdnik. W klasyfikacji generalnej obejmującej szkoły podstawowe i wygaszane gimnazja
dwa pierwsze miejsca zajęły zespoły z siódemki.

W Tomaszowie Lubelskim odbył kolejny Wojewódzki Turniej o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty w Szachach. W tych prestiżowych zawodach wystartowało blisko 400 szachistów z województwa lubelskiego. Przedstawiciele kilkudziesięciu szkół rywalizowali przez dwa dni. W kategorii dziewcząt klas IV-VI rewelacyjnie spisały się szachistki SP 7 Świdnik. Zajęły drugie miejsce ustępując tylko zwycięskiej szkole SP 2 Tomaszów Lubelski (szkoła z Tomaszowa wygrała wszystkie kategorie wiekowe ). Podopieczne Ireneusza Kellera występowały w składzie: Alicja Opalińska, Maria Kramarz, Oliwia Kasperek, Karolina Potaczała i Klaudia Smyk.

23 marca na naszej hali sportowej odbył się finał wojewódzki w minisiatkówce chłopców w kategorii "czwórek". Sześć drużyn z Krasnegostawu, Lublina, Nałęczowa, Annopola, Białej Podlaskiej i Świdnika. Dwie grupy i tylko jeden zwycięzca. Zacznijmy jednak po kolei. Losowanie grup sprawiło, że w pierwszych meczach nasz zespół zmierzył się z SP 21 Lublin oraz SP Nałęczów. W drugiej grupie spotkały się SP 4 Krasnystaw, SP 6 Biała Podlaska i SP Annopol. W pierwszej grupie po dwóch pewnych zwycięstwach bez straty seta awans do finału uzyskała nasza szkoła.