Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Bardzo dobrze rozpoczynają swoją przygodę z szachami uczniowie klas pierwszych SP 7 Świdnik. W Warszawie podczas V Ogólnopolskiego Turnieju Finałowego programu „Edukacja przez Szachy w Szkole” zdobyli łącznie 135 punktów i zostali sklasyfikowani na 16 miejscu w stawce ponad 100 szkół. Najlepszy indywidualny wynik uzyskał Franio Nużka, który nie przegrał żadnej partii, dwie zremisował i gromadząc 16 punktów zajął trzecie miejsce. Oprócz dyplomu, medalu i nagrody Franio uzyskał prawo do bezpłatnego udziału w Igrzyskach Szkolnych, organizowanych przez Polski Związek Szachowy w drugiej połowie 2018 roku. W tej kategorii czyli chłopców z klas pierwszych, wystartowało w sumie ponad 200 zawodników. Pozostali reprezentanci szkoły wypadli również bardzo dobrze (w nawiasie liczba zdobytych punktów): Krzysztof Przybysz (14), Jan Kulczycki(14), Kajetan Gadomski(14) Kacper Adamczyk (14), Patryk Kusiński(14) Antoni Wasiewicz (13), Jan Hawrysz (13) i Jakub Kosik(12). W składzie drużyny znalazła się jedna dziewczynka była to Maja Besztak, która zdobywając 11 punktów także przyczyniła się do

W dniu 04.06.2018r.w Chełmie, odbyły się Igrzyska Dzieci w zawodach pływackich. W rejonowych zmaganiach sztafety pływackie reprezentujące naszą szkołę wywalczyły: złoty medal w kategorii 6x25 metrów stylem dowolnym dziewcząt oraz brązowy medal w kategorii chłopców.
Zawodnicy biorący udział w rywalizacji indywidualnej wywalczyli aż 9 miejsc na podium. Nasza Szkoła reprezentowana była przez uczniów klasy VD o profilu pływackim.

 

W dniu 21 maja na boisku plażowym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku odbył się turniej piłki siatkowej plażowej o puchar Dyrektora II LO w Świdniku. Impreza była jednocześnie eliminacją powiatową szkół gimnazjalnych do zawodów rejonowych w siatkówce plażowej. W zawodach siatkarskich nie mogło zabraknąć reprezentacji "siódemki". Naszą szkołę reprezentowali Mateusz Pyda i Szymon Pietrzak. Pogoda dopisała, humory również. Zabrakło niewiele żeby awansować do kolejnego etapu. Po jednej porażce i jednym wygranym meczu nasza para uplasowała się na drugim miejscu.

W dniu 21.05.2018r. na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 5 w Świdniku, odbyły się wiosenne Igrzyska Dzieci w zawodach pływackich. W powiatowych zmaganiach wzięły udział cztery sztafety pływackie reprezentujące naszą szkołę oraz zawodnicy biorący udział w rywalizacji indywidualnej. Nasza Szkoła reprezentowana była przez uczniów klasy VD
o profilu pływackim.

Znamy już wszystkich finalistów eliminacji wojewódzkich z cyklu Kinder + Sport. Miło nam poinformować, że wśród drużyn, które będą ze sobą rywalizowały w dniach 02 – 03 czerwca na obiektach naszej szkoły, są zespoły z klubu MKS Avia Świdnik, w skład których wchodzą uczniowie z "siódemki" i są to:

Kategoria czwórki dziewcząt
Iga Barczewska, Karolina Zielińska, Martyna Klembowska, Martyna Bielak, Adrianna Uniłowska, Julia Lato, Weronika Kubiś, Gabriela Gumieniak, Oliwia Liszka, Natalia Skiba.