Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Już po raz trzeci rozegrano Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku w „Szachopiłce”. Rywalizację obejmującą grę w piłkę nożną i rozgrywanie partii szachów wygrała reprezentacja klasy 5a pod nazwą TEAM 5A w składzie: Maria Kramarz, Alicja Opalińska, Dominik Garbacz, Michał Sowa, Igor Bakaj, Maciej Czyż. Drugie miejsce przypadło drużynie FC KOSA, w której występowali; Karolina Potaczała, Aleksandra Piętosa, Krzysztof Maszewski, Szymon Podolak, Bartosz Najda i Szymon Hawrysz. Na miejscu trzecim sklasyfikowani zostali ACE PAJACE; Kacper Łopąg, Sebastian Królik, Ksawery Kisiel,

W dniu 13 czerwca br. odbył się I Memoriał Janusza Kusocińskiego w ramach obchodów 30-lecia Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku. Zawodnicy startowali w czterech konkurencjach; biegi na 100, 300 i 600 metrów oraz w skoku w dal. Start w tych zawodach do bardzo udanych mogą zaliczyć uczniowie SP 7 Świdnik, którzy w sumie zdobyli, aż 22 medale.

W dniu 8 czerwca na terenie trawiastym przy Urzędzie Miasta, rozegrano bieg przełajowy pod nazwą Ogólnopolski Challenge. W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych ze Świdnika. Rywalizacja polegała na w biegu z przeszkodami. Na trasie ustawiono przeszkody o różnym stopniu trudności, od zapory z opon samochodowych, po ścianki wspinaczkowe. Chętni mogli spróbować swoich sił na strzelnicy. Choć rywalizacja odbywała się w

 

W dniach 9 - 10 czerwca odbyła się konsultacja regionalna dla uczniów z programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W gronie 24 zawodników (rocznik 2004) i 24 zawodniczek (rocznik 2005) powołanych na to zgrupowanie znalazła się dwójka naszych uczniów: Iga Barczewska oraz Mateusz Pyda. Zgrupowanie miało na celu wyłonienie zawodników do reprezentacji kadry regionu wschód w skład którego wchodzą 4 województwa (mazowieckie, podlaskie, lubelskie i warmińsko - mazurskie). Dwudniowa rywalizacja podczas treningów wyłoniła siedmioosobowe składy reprezentacji poszczególnych roczników, które pojadą na turniej finałowy do Krakowa. Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Iga Barczewska znalazła się w grupie powołanych zawodniczek z rocznika 2005. Dużym wyróżnieniem dla nauczycieli pracujących w naszej szkole są nominacje trenerskie na prowadzenie kadry regionu wschód z rocznika 2003 dziewcząt, które otrzymała p. Renata Łapa oraz u chłopców z rocznika 2004 p. Dariusz Kuźma.

 

 

 

 

Świetnie kończy się rok szkolny dla klasy 5d – profil pływacki. W Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci, które odbyły się 7 czerwca w Lublinie, dziewczynki zajęły II miejsce w rywalizacji sztafet 6x25 metrów stylem dowolnym. Tym samym zdobyły tytuł Wicemistrzyń Województwa Lubelskiego w składzie: Antonina Filipek, Kaja Wiktorowicz, Gabriela Kołodziejczyk, Paulina Bryk, Magdalena Kaczyńska, Michalina Królik. Uczennice SP 7 uległy jedynie SP 23 z Lublina (należy dodać, iż dziewczynki rywalizowały z o rok starszymi koleżankami) dlatego ten srebrny medal jest tak cenny.