Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 21.05.2018r. na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 5 w Świdniku, odbyły się wiosenne Igrzyska Dzieci w zawodach pływackich. W powiatowych zmaganiach wzięły udział cztery sztafety pływackie reprezentujące naszą szkołę oraz zawodnicy biorący udział w rywalizacji indywidualnej. Nasza Szkoła reprezentowana była przez uczniów klasy VD
o profilu pływackim.

 

W dniu 21 maja na boisku plażowym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku odbył się turniej piłki siatkowej plażowej o puchar Dyrektora II LO w Świdniku. Impreza była jednocześnie eliminacją powiatową szkół gimnazjalnych do zawodów rejonowych w siatkówce plażowej. W zawodach siatkarskich nie mogło zabraknąć reprezentacji "siódemki". Naszą szkołę reprezentowali Mateusz Pyda i Szymon Pietrzak. Pogoda dopisała, humory również. Zabrakło niewiele żeby awansować do kolejnego etapu. Po jednej porażce i jednym wygranym meczu nasza para uplasowała się na drugim miejscu.

W dniu 15 maja odbyły się zawody powiatowe w piłce nożnej chłopców. Nasza szkoła zajęła II miejsce ulegając w finale SP 5.

WYNIKI

Grupa I mecze:
Sp7 - Sp Rybczewice 4:0
Sp7 - Sp Bystrzejowice 7:1
Sp7 - Sp3 5:1

Finał
Sp 7 - SP 5 0 : 1

Znamy już wszystkich finalistów eliminacji wojewódzkich z cyklu Kinder + Sport. Miło nam poinformować, że wśród drużyn, które będą ze sobą rywalizowały w dniach 02 – 03 czerwca na obiektach naszej szkoły, są zespoły z klubu MKS Avia Świdnik, w skład których wchodzą uczniowie z "siódemki" i są to:

Kategoria czwórki dziewcząt
Iga Barczewska, Karolina Zielińska, Martyna Klembowska, Martyna Bielak, Adrianna Uniłowska, Julia Lato, Weronika Kubiś, Gabriela Gumieniak, Oliwia Liszka, Natalia Skiba.

W dniu 8 maja reprezentacja dziewcząt naszej szkoły wzięła udziała w mistrzostwach powiatu świdnickiego w mini piłkę nożna. Do zawodów zgłosiły się cztery drużyny: SP Piaski, SP Bystrzejowice, Sp 5 Świdnik i SP 7 Świdnik. Rozgrywki rozegrano systemem każdy z każdym. Po całodziennych zmaganiach nasze uczennice ulegając jedynie gospodyniom turnieju (2 - 1) zajęły drugie miejsce.

Skład zespołu: Martyna Bielak, Nikola Doluk, Magdalena Kaczyńska, Martyna Klembowska, Gabriela Kołodziejczyk, Maja Kowalik, Maria Kramarz, Marta Miciuła, Oliwia Pranagal, Alicja Tarnowska, Eliza Zdun.