Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Iga Barczewska w dniu 7 grudnia otrzymała powołanie na zgrupowanie Kadry Polski U-15 w piłce siatkowej, które odbędzie się w dniach 13 -20 stycznia w Kędzierzynie Koźlu. Zgrupowanie organizowane jest w ramach Programu Kadra Polski U-15 i stanowi etap selekcyjny i szkoleniowy w przygotowaniach do turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy. Iga od pięciu lat chodzi do klasy sportowej, a na co dzień gra i trenuje w klubie MKS Avia Świdnik. Jej trenerem jest p. Renata Łapa.

W Parczewie w dniu 4 grudnia ur. odbył się finał Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Szachach Drużynowych dla uczniów klas 6 i młodszych. W turnieju wzięło udział 18 najlepszych szkół wyłonionych w drodze eliminacji powiatowych. W tym gronie bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie SP 7 Świdnik, plasując się na 4 miejscu. Do brązowych medali zabrakło bardzo nie wiele. Wygrana w ostatnim meczu turnieju z SP 3 Lubartów dawała miejsce II, a remis zapewniał najniższe miejsce na podium. Niestety w tym meczu swoją partię wygrał tylko Krzysztof Maszewski i mecz zakończył się przegraną 1:3 co

Świetnie kończy się rok 2018 dla dziewcząt z klasy 6d. Po zajęciu I miejsc w zawodach powiatowych i rejonowych, przyszedł czas na Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci. Zmagania odbyły się 5 grudnia w Lublinie. Dziewczynki zajęły II miejsce w rywalizacji sztafet 6x25 metrów stylem dowolnym z czasem 1:31,47. Tym samym zdobyły tytuł Wicemistrzyń Województwa Lubelskiego. W składzie sreberek znalazły się: Gabriela Kołodziejczyk, Wiktoria Nierojewska, Michalina Królik, Antonina Filipek, Kaja Wiktorowicz i Magdalena Kaczyńska. Należy zaznaczyć, iż Reprezentacja SP 7 uległa SP 51 z Lublina jedynie o 9 setnych sekundy. Serdecznie gratulujemy.

Trener: Waldemar Wasil, instruktor: Anna Kowalska.

Koniec listopada i początek grudnia był tradycyjnie czasem eliminacji powiatowych w szachach drużynowych. W dniu 28 listopada odbyły się zawody dla uczniów klas 6 i młodszych (tzw. Igrzyska Dzieci), a w dniu 3 grudnia br. rywalizowali uczniowie klas 7,8 i III gimnazjalnych (Igrzyska Młodzieży). W obu kategoriach tytuły Mistrzów Powiatu Świdnickiego przypadły reprezentacjom SP 7 Świdnik.

W dniu 29 XI br. w naszej szkole odbyła się prezentacja szkoły żeglarskiej w ramach ogólnopolskiego programu edukacji żeglarskiej - POLSAILING. Program objęty jest patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Instruktorzy zachęcali dzieci i młodzież do uprawiania żeglarstwa w czasie wolnym. Jest to świetna zabawa i szkoła kształtowania charakteru, a może się z