Bardzo udanie rozpoczynają nowy sezon szachowy uczniowie świdnickiej siódemki. W turnieju szachowym zorganizowanym przez lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej z okazji STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI reprezentacja SP 7 Świdnik zajęła III miejsce. W turnieju wystartowała blisko 30 reprezentacji szkół z województwa lubelskiego (w sumie prawie 100 szachistów - jak przystało na turniej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości). Minimalnie lepsi od świdniczan okazali się tylko uczniowie z Zamościa (o jeden punkt) i Lubartowa (o pół

21. września na terenach zielonych przy Urzędzie miasta Świdnik odbył się niezwykły piknik rowerowy. Piknik zorganizowany został w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Uczestnicy musieli zmierzyć się z testem wiedzy o ruchu drogowym, „żółwią jazdą” i torem przeszkód składającym się m.in. z slalomu i ruchomej kładki. W kategorii wiekowej klas 7 i 8 bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Naszej Szkoły, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca, deklasując swoich rywali. Ponadto wystartowaliśmy również w kategorii klas 4-6, zajmując odpowiedni 4 i 5 miejsce.

Już po raz trzeci rozegrano Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku w „Szachopiłce”. Rywalizację obejmującą grę w piłkę nożną i rozgrywanie partii szachów wygrała reprezentacja klasy 5a pod nazwą TEAM 5A w składzie: Maria Kramarz, Alicja Opalińska, Dominik Garbacz, Michał Sowa, Igor Bakaj, Maciej Czyż. Drugie miejsce przypadło drużynie FC KOSA, w której występowali; Karolina Potaczała, Aleksandra Piętosa, Krzysztof Maszewski, Szymon Podolak, Bartosz Najda i Szymon Hawrysz. Na miejscu trzecim sklasyfikowani zostali ACE PAJACE; Kacper Łopąg, Sebastian Królik, Ksawery Kisiel,

17 z "groszami' – tyle czasu potrzebowała drużyna dziewcząt Naszej Szkoły, aby zająć I miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych. Dzięki wysokiej formie i walce do samego końca dziewczyny pewnie wywalczyły awans do zawodów rejonowych. Do powtórzenia sukcesu dziewcząt drużynie chłopców zabrakło zaledwie 3 sekund. Mimo dobrego biegu, musieliśmy uznać wyższość naszych kolegów z SP5. Obie reprezentacje będą reprezentowały nasz powiat na zawodach rejonowych, które odbędą się w Chełmie 3.10.2018 r.

W dniu 13 czerwca br. odbył się I Memoriał Janusza Kusocińskiego w ramach obchodów 30-lecia Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku. Zawodnicy startowali w czterech konkurencjach; biegi na 100, 300 i 600 metrów oraz w skoku w dal. Start w tych zawodach do bardzo udanych mogą zaliczyć uczniowie SP 7 Świdnik, którzy w sumie zdobyli, aż 22 medale.