Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

13 stycznia 2016 roku w świetlicy klas pierwszych odbył się konkurs, którego celem było uświadomienie uczniom zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw i sportów zimowych. W konkursie brały udział cztery drużyny: bałwanki, narciarze, śnieżynki i gwiazdki. Rywalizacja odbywała się w różnych konkurencjach. Były zimowe zagadki, sportowe kalambury, puzzle i krzyżówki o zimie oraz rysowanie bałwana z zasłoniętymi oczami. Na zakończenie drużyny układały „Kodeks bezpiecznych zabaw zimowych”.

Dnia 21 grudnia 2015 roku odbył się w świetlicy Wieczór Wigilijny, podczas którego spotkali się wychowankowie z klas pierwszych i oddziałów Montessori. Zgodnie z tradycją tego wieczoru, dzieci zaśpiewały przy choince swoje ulubione kolędy, podzieliły się opłatkiem i złożyły sobie nawzajem i wychowawcom świąteczne życzenia.
Wieczór upłynął w świątecznej, przyjaznej atmosferze.

Śniegu jeszcze nie ma, ale uczniowie w świetlicy pamiętają o świątecznych przygotowaniach. W piątek 18 grudnia 2015 roku przy dźwiękach kolęd wspólnie ozdabialiśmy upieczone przez rodziców pierniki. Były lukrowane gwiazdki, aniołki z czekolady oraz marcepanowe choinki z kolorową posypką.

Od 14 do 16 grudnia 2015 roku odbywał się Świetlicowy Kiermasz Bożonarodzeniowy, podczas którego dzieci sprzedawały wykonane przez siebie w świetlicy kartki, stroiki i choinki. Ozdoby świąteczne przygotowane przez dzieci cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród osób przybyłych na kiermasz.

Święty Mikołaj odwiedza dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 4 grudnia 2015 roku z workiem pełnym prezentów miał przyjechać również do Świetlicy klas drugich i trzecich.
Oczekując upragnionego Gościa dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały zdjęcia z zajęć świetlicowych, w których uczestniczyły w trakcie tego semestru szkolnego. Po obejrzeniu nie było już wątpliwości kto był najgrzeczniejszy w tym roku.