Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Dzień Dziecka w naszej Siódemce przepełniony był atrakcjami. Tego dnia szkolna świetlica zamieniła się w salon stylizacji i wizażu ;) Było malowanie włosów i twarzy. Panie pracowały wspólnie by sprostać wymaganiom naszych uczniów i w tym szczególnym dniu sprawić im dużo radości. Z pomocą przybyła nam zawsze uśmiechnięta pani Ola, która zajmowała się nadawaniem nowego oblicza naszym podopiecznym. Tego dnia przychodzili do nas uczniowie a wychodzili superbohaterowie! Czy w związku z tym czekały ich jakieś przygody?

Na pierwszy rzut oka środa 1 czerwca 2016 roku nie różniła się niczym od pozostałych. W świetlicy głównej jest to dzień filmowy. Dziś poznawaliśmy losy sprytnej myszki, która jest głównym bohaterem filmu "Grufołak". Stali bywalcy naszego kina byli jednak pozytywnie zaskoczeni miłym poczęstunkiem. Każdy świetlik własnoręcznie przygotował papierowy rożek, który napełniliśmy popcornem. Następnie obejrzeliśmy krótki film o teatrze improwizacji, aby później samemu wcielić się w rolę i zostać aktorem.

31 maja 2016 roku zrobiliśmy wszystko co możliwe, aby nasza świetlica przypominała plac budowy. Zastanawiacie się w jakim celu? Aby wybudować mury, które łączą a nie dzielą. Jeszcze bardziej tajemniczo? Nic podobnego. Wspólnie opasaliśmy znajdujące się w świetlicy filary szarą tekturą, która do złudzenia przypomina beton. Podłogę przykryliśmy folią malarską. Jeszcze tylko inspirujący film opowiadający o sztuce ulicy i gotowe! Wyobraźnia i chęci do pracy naszych świetlików zrobiły swoje.

Właśnie zakończył się zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Świdniku V KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY „MOJA KSIĄŻKA”. W tym roku wpłynęły 134 prace z 8 szkół podstawowych. Miło nam poinformować, że aż 19 uczniów z naszej szkoły otrzymało nagrody i wyróżnienia. Wśród nich znalazły się dwie uczennice, które swoje prace realizowały w trakcie zajęć świetlicowych :)

Dlaczego dzieci w Japonii chcą być jak karpie? I dlaczego raz do roku podczas święta Kodomo no Hi japońskie domy zdobią ich wizerunki? Tego wszystkiego nasze świetliki z klas drugich i trzecich miały okazję dowiedzieć się w trakcie zajęć 30 maja 2016 roku. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć dokumentujących początek wydarzeń z tygodnia zatytułowanego "Dzieci Świętują".