Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

18 maja 2016 r. na świetlicowych warsztatach artystycznych dzieci czekała nie lada atrakcja. Tego dnia rozmawialiśmy o osobach niepełnosprawnych, żyjących blisko nas oraz o ich wrażliwym postrzeganiu świata.Uczniowie z kl. 1M i Ib postanowili przedstawić swoje emocje bez użycia rąk.Malowanie stopami to również fajna zabawa sensoryczna. A dlaczego stopy? Bo niezbyt często z nich korzystamy podczas zabaw czy zajęć dydaktycznych.

W dniu 13 maja 2016 r. w świetlicy odbyło się niezwykłe spotkanie, które zachwyciło wszystkie dzieci – pokaz jaszczurki agamy brodatej. Z jaszczurką przybyła do nas mama Kacpra z IF – pasjonatka zwierząt. Uczniowie mogli zapoznać się z życiem niektórych zwierząt w tym jaszczurki słuchając ciekawostek. Mieli okazję potrzymać przez chwilę agamę, a także dowiedzieć się o ciekawostkach związanych z jej życiem. Spotkanie uwieńczyło zdjęcie każdego dziecka z agamą.

9 maja 2016 r. w świetlicy klas pierwszych był dniem aktywności twórczej. Celem zajęć było stworzenie warunków do ekspresyjnego wyrażania swoich myśli, uczuć i pomysłów oraz wyrażania siebie poprzez różne formy ekspresji twórczej. Uczniowie klas 1M i Ib okazali się osobami bardzo kreatywnymi. Z radością i entuzjazmem zabrali się do tworzenia ciekawych konstrukcji z patyczków i plasteliny. Były rakiety, domki, garaże a nawet samoloty. Pomysłowość i kreatywność dziewczynek i chłopców udowodniła ,że człowiek twórczy wyróżnia się elastycznością i bogatą wyobraźnią.

10 maja 2016 roku w oddziale dziecięcym filii nr 4 odbyło się bardzo ciekawe spotkanie autorskie. Gościem biblioteki była Anna Czerwińska-Rydel, muzyk, pedagog, autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY. Pisarka przyjechała do nas aż z Gdańska! Pani Ania jest pomysłodawczynią i twórczynią przeznaczonej dla dzieci i młodzieży serii biograficznych powieści o wielkich Polakach: Chopinie, Skłodowskiej-Curie, Korczaku, Tuwimie, Wedlach, Sienkiewiczu, Wieniawskim...

23 kwietnia 2016 roku nasi podopieczni z klas drugich i trzecich jeszcze raz udowodnili, że "chcieć to móc". Nakładem olbrzymiej pracy wykonali wielkoformatowe wizerunki bohaterów z bajek. Każda z czterech grup wykonała portret innej postaci. Ku zadowoleniu wszystkich biorących udział w zajęciach podpisane rysunki zdobią teraz ściany świetlicy głównej. Gigantyczny Tabaluga, Reksio, Minnie Mouse oraz Krecik spoglądają na nas codziennie z równym optymizmem z jakim powstawały.