Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

8 lutego odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Bezpieczne ferie”. Nagrody oraz dyplomy laureatom konkursu wręczyła pani wicedyrektor Ewa Łągożna.

Dnia 12.01.2017r. odbył się w świetlicy Konkurs Kolęd, w którym wzięło udział 15 uczniów z klas I-II oraz oddziałów Montessori. Jury konkursu, w składzie: Anna Andrejas, Małgorzata Kozłowska, Magdalena Kraśnicka-Kierepka przyznało nagrody oraz wyróżnienia w 2 kategoriach: soliści i duety.

24 listopada 2016r. dzieci ze świetlicy klas I i II uczestniczyli w spotkaniu z p. Martą – mamą Kacpra Z., która przybyła do nas z surykatką.Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat drapieżnych ssaków. Dowiedziały się o trybie życia, budowie i sposobie odżywiania surykatki. Miały możliwość obejrzenia i dotknięcia zwierzątka. Wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z małym drapieżnikiem. Spotkanie z surykatką dostarczyło uczniom wielu wrażeń. Mamy nadzieję, że wizyta p. Marty na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów nie tylko ze względu na obecność zwierzątka, ale przede wszystkim z pozyskanej cennej wiedzy.

W piątek 25 listopada w oddziale dziecięcym filii nr 4 MPBP, razem z całym światem obchodziliśmy Dzień Misia. Chętnych do zabawy "świetliczaków" było tyle, że biblioteka musiała "wyjść" na korytarz szkolny ;) W tym roku dzieci poznały prawdziwe historie dwóch niedźwiedzi - niedźwiedzicy polarnej Baśki Murmańskiej, która salutowała samemu Naczelnikowi Piłsudskiemu oraz misia-żołnierza Wojtka, który pomagał polskiej armii m.in. w bitwie pod Monte Cassino. Oba niedźwiedzie są opisane w bardzo ciekawej książeczce Joanny i Jarosława Szarków z serii "Kocham Polskę" , część "Sławne zwierzaki" - polecamy!

Podczas trwania tygodnia „Barwy jesieni” w świetlicy szkolnej dzieci z klas 3M, II A i II D rozmawiały na temat jesieni. Uczniowie wymieniali, z czym kojarzy im się jesień, jakie są jej oznaki, charakterystyczne cechy dla tej pory roku oraz za co można lubić jesień. Dzieci poznały wiersz H. Zdzitowieckiej pt. „Za co lubimy jesień?” oraz opowiadanie A. Mikulskiej pt. „Pani Jesień”. Odczytywały także wiersz Jana Brzechwy pt. „Na straganie” z podziałem na role. Zajęciom towarzyszyły liczne zabawy muzyczno-ruchowe m.in. „Kasztanki”, „Pada pada deszczyk”, „Wiewiórki”.