Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Dnia 17 lutego odbyła się w świetlicy klas 0-II impreza integracyjna „ BAL U PANI ZIMY”.Bal rozpoczął się od zaśpiewania przez świetliczki piosenki „Zima” oraz wyszukiwania skojarzeń związanych z zimą. Podczas balu odbyło się wiele konkursów: lepienie bałwanków z gazety, zagadki i kalambury związane tematycznie z zimą, zabawa ruchowa „dwa pociągi z szarfami”.

16 lutego dalej rozmawialiśmy o uczuciach… Razem z naszymi starszymi świetlikami szukaliśmy odpowiedzi na pytania, które nawet dorosłym sprawiają trudność: Czy istnieje przepis na miłość? Jakie znamy emocje? Co to są uczucia? Jak odróżnić emocje od uczuć?

Dnia 12.01.2017r. odbył się w świetlicy Konkurs Kolęd, w którym wzięło udział 15 uczniów z klas I-II oraz oddziałów Montessori. Jury konkursu, w składzie: Anna Andrejas, Małgorzata Kozłowska, Magdalena Kraśnicka-Kierepka przyznało nagrody oraz wyróżnienia w 2 kategoriach: soliści i duety.

8 lutego odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Bezpieczne ferie”. Nagrody oraz dyplomy laureatom konkursu wręczyła pani wicedyrektor Ewa Łągożna.

W piątek 25 listopada w oddziale dziecięcym filii nr 4 MPBP, razem z całym światem obchodziliśmy Dzień Misia. Chętnych do zabawy "świetliczaków" było tyle, że biblioteka musiała "wyjść" na korytarz szkolny ;) W tym roku dzieci poznały prawdziwe historie dwóch niedźwiedzi - niedźwiedzicy polarnej Baśki Murmańskiej, która salutowała samemu Naczelnikowi Piłsudskiemu oraz misia-żołnierza Wojtka, który pomagał polskiej armii m.in. w bitwie pod Monte Cassino. Oba niedźwiedzie są opisane w bardzo ciekawej książeczce Joanny i Jarosława Szarków z serii "Kocham Polskę" , część "Sławne zwierzaki" - polecamy!