Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W miniony wtorek w naszej świetlicy uczniowie klas 3 E i 3 D mieli okazję być małymi laborantami.

Sukces uczennicy Oli z kl. III A w konkursie plastycznym pt „ Złota polska jesień”.

Ola Kosacka z kl. III A wzięła udział w konkursie plastycznym pt „Złota polska jesień. Uczennica otrzymała I miejsce w konkursie i nagrodę rzeczową.

W dniu 12 października w sali kameralnej kina Lot odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym i literackim:  "Świdnik w twojej legendzie".

Nasi uczniowie otrzymali tytuł laureata :

Hanna Bryguła - konkurs plastyczny

Monika Szentak - konkurs plastyczny

Jan Korbus - konkurs plastyczny

Natalia Ostrzyżek -konkurs literacki

Prace zostały umieszczone w specjalnym wydaniu albumu pod tym samym tytułem.

To już Jesień !!!

24 października dzieci ze świetlicy kl. 1M, 3M, IIIA, IIIB w wesołych nastrojach powitały jesień. Nowa pora roku miała okazję zobaczyć dzieci w różnych konkurencjach jesiennych tj. zbieranie kasztanów i szyszek na czas, rzucanie nimi do celu, rozpoznawanie owoców i warzyw za pomocą zmysłu dotyku, rozwiązywanie zagadek i układanie puzzli jesiennych oraz wysłuchać śpiewu piosenek i pląsu w jesiennych strojach i rekwizytach: „Orzeszek”, „Pada deszczyk”, „Ogórek” .

Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, w świetlicy kl. 3M i III A dziewczynki uczciły przypadający na 30 września „Dzień Chłopaka”. Małe kobietki oprócz tradycyjnych życzeń przygotowały dla chłopców liczne konkursy tj. plecenie warkoczy, wypicie szklanki wody na czas, zabawy sztukmistrzów- kręcenie talerzami, dmuchanie balonów, aż w końcu przeprowadziły test na „ Super Chłopaka”. A jacy są nasi chłopcy? Wiadomo, że czasem z nich niezłe urwisy.