Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Dnia 24 września w świetlicy klas 0-III odbył się turniej młodych talentów „Mam talent”. Młodzi uczestnicy prezentowali na scenie swoje różnorodne talenty: muzyczne, taneczne, kulinarne, wokalne, sportowe. Zuzia i Weronika popisywały się grą na instrumentach muzycznych, na wiolonczeli i keyboardzie. Publiczność kibicująca uczestnikom miała okazję podziwiać różne style tańca: od baletu, w wykonaniu Basi, do hip- hopa, który żywiołowo zatańczyła Maja i tańców dyskotekowych w wykonaniu Michała, Pawła i Kacpra.

Okazuje się, że na początek wystarczy jakiś punkt, ślad. „Międzynarodowy Dzień Kropki” stał się dla nas pretekstem do zorganizowania w świetlicy klas trzecich Dnia Talentów. Punktem zapalnym, który pozwalał wyzwolić prawie połowę z prezentowanych umiejętności był materac gimnastyczny. Nasze zdolniachy zaprezentowały umiejętności gimnastyczne, taneczne i wokalne. Przy stoliku obok oglądaliśmy pokazy szycia i składania origami.

14 czerwca 2016 roku odbyły się ostatnie zajęcia plastyczne poświęcone tematyce eko-zabawki.Tym razem wyruszyliśmy śmiało w przyszłość. Tworząc maszyny latające snuliśmy marzenia o przyszłych, wakacyjnych przygodach. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały rok tworzyli z nami :)

Z wielką przyjemnością prezentujemy sukcesy naszych podopiecznych osiągnięte w roku szkolnym 2015/2016

"Dawniej i dziś. Jak żyły dzieci przed stu laty, a jak żyją dzisiaj" to tytuł książki, którą przeczytaliśmy i obejrzeliśmy w ostatni poniedziałek 6 czerwca 2016 roku. Znajduje się w niej ciekawe porównanie świata sprzed stu lat i obecnego. Nasze świetliki dowiedziały się jak było w ówczesnym domu, szkole, czy były komputery i jak bawiły się dzieci. Różnice były namacalne. Książka, którą czytała pani Agnieszka była jednocześnie wyświetlana na ekranie telewizora. Niektóre dzieci oglądały ją siedząc, inne leżąc. Zastanówcie się czy byłoby to możliwe 100 lat temu?