Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W miniony czwartek nasi uczniowie mieli okazję "zabłysnąć talentami". W naszej świetlicy odbył się pokaz najróżniejszych umiejętności uczniów. Nie zabrakło śmiechu i dobrej zabawy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej imprezy.

Przed przerwą świąteczną w świetlicach klas I, II i Montessori zapachniało Wielkanocą. Świetliczki poznały tradycje i zwyczaje wielkanocne uczestnicząc w konkursach związanych z tradycjami i zwyczajami wielkanocnymi: tor przeszkód z jajkiem, kolorowanie pisanek z zamkniętymi oczami, odgadywanie zwyczajów i skojarzeń wielkanocnych, pisanie potraw wielkanocnych na papierowych talerzykach. Dzieci śpiewały piosenki wielkanocne, a na zakończanie uroczystości otrzymały słodkości.

„Powitanie Wiosny”- to kolejna impreza integracyjna, która odbyła się dnia 23 marca 2017r. w świetlicy dla klas 0, I, II i oddziałów Montessori. Impreza rozpoczęła się wspólnym tańcem i piosenką „Pani Wiosenko” w wykonaniu świetliczków, które z radością powitały Panią Wiosnę. W dalszej części imprezy dzieci uczestniczyły w różnorodnych konkursach ruchowych i umysłowych.

Dnia 30.03.2017r. w świetlicy kl. I-II i Montessori odbyło się spotkanie z twórczynią ludową p. Anną Słabczyńską pasjonująca się wycinankarstwem. Pani Anna przybliżyła świetliczkom świat wycinankarstwa poprzez ciekawe opowieści i prezentację efektów swojej twórczości artystycznej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały bogactwo barwnych wycinanek. Zafascynowane ich pięknem i różnorodnością ochoczo przystąpiły do pracy pod czujnym okiem twórczyni ludowej.

W dniu 24 marca 2017r. odbył się „świetlicowy turniej szachowy”. Wzięło w nim udział 20 uczniów. Rozegrano po 2 rundy.