Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Dnia 30.03.2017r. w świetlicy kl. I-II i Montessori odbyło się spotkanie z twórczynią ludową p. Anną Słabczyńską pasjonująca się wycinankarstwem. Pani Anna przybliżyła świetliczkom świat wycinankarstwa poprzez ciekawe opowieści i prezentację efektów swojej twórczości artystycznej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały bogactwo barwnych wycinanek. Zafascynowane ich pięknem i różnorodnością ochoczo przystąpiły do pracy pod czujnym okiem twórczyni ludowej.

„Powitanie Wiosny”- to kolejna impreza integracyjna, która odbyła się dnia 23 marca 2017r. w świetlicy dla klas 0, I, II i oddziałów Montessori. Impreza rozpoczęła się wspólnym tańcem i piosenką „Pani Wiosenko” w wykonaniu świetliczków, które z radością powitały Panią Wiosnę. W dalszej części imprezy dzieci uczestniczyły w różnorodnych konkursach ruchowych i umysłowych.

Dnia 17 lutego odbyła się w świetlicy klas 0-II impreza integracyjna „ BAL U PANI ZIMY”.Bal rozpoczął się od zaśpiewania przez świetliczki piosenki „Zima” oraz wyszukiwania skojarzeń związanych z zimą. Podczas balu odbyło się wiele konkursów: lepienie bałwanków z gazety, zagadki i kalambury związane tematycznie z zimą, zabawa ruchowa „dwa pociągi z szarfami”.

W dniu 24 marca 2017r. odbył się „świetlicowy turniej szachowy”. Wzięło w nim udział 20 uczniów. Rozegrano po 2 rundy.

16 lutego dalej rozmawialiśmy o uczuciach… Razem z naszymi starszymi świetlikami szukaliśmy odpowiedzi na pytania, które nawet dorosłym sprawiają trudność: Czy istnieje przepis na miłość? Jakie znamy emocje? Co to są uczucia? Jak odróżnić emocje od uczuć?