Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

24 listopada 2016r. dzieci ze świetlicy klas I i II uczestniczyli w spotkaniu z p. Martą – mamą Kacpra Z., która przybyła do nas z surykatką.Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat drapieżnych ssaków. Dowiedziały się o trybie życia, budowie i sposobie odżywiania surykatki. Miały możliwość obejrzenia i dotknięcia zwierzątka. Wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z małym drapieżnikiem. Spotkanie z surykatką dostarczyło uczniom wielu wrażeń. Mamy nadzieję, że wizyta p. Marty na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów nie tylko ze względu na obecność zwierzątka, ale przede wszystkim z pozyskanej cennej wiedzy.

Podczas trwania tygodnia „Barwy jesieni” w świetlicy szkolnej dzieci z klas 3M, II A i II D rozmawiały na temat jesieni. Uczniowie wymieniali, z czym kojarzy im się jesień, jakie są jej oznaki, charakterystyczne cechy dla tej pory roku oraz za co można lubić jesień. Dzieci poznały wiersz H. Zdzitowieckiej pt. „Za co lubimy jesień?” oraz opowiadanie A. Mikulskiej pt. „Pani Jesień”. Odczytywały także wiersz Jana Brzechwy pt. „Na straganie” z podziałem na role. Zajęciom towarzyszyły liczne zabawy muzyczno-ruchowe m.in. „Kasztanki”, „Pada pada deszczyk”, „Wiewiórki”.

30 września 2016 roku zgotowaliśmy chłopcom z trzecich klas dzień z rewolucjami. Wśród rozrywek znalazło się rozpoznawanie z zamkniętymi oczami przedmiotów rodem z kuchni, lepienie pierogów, karmienie - również po omacku - swoich kolegów bułeczkami z czekoladą. Zakręciliśmy chłopców na hula hop i takich oszołomionych dziewczynki koronowały różnymi tytułami: król spóźnialskich, śmiechu, dziewczyn, gier planszowych, rozdarciuchów... Przepisem na sukces tego dnia okazały się pierogi z truskawkami, które zajadali nie tylko kucharze, ale i wszyscy przybyli goście.

Dnia 13 października 2016 roku odbył się chrzest świetlicowy. Dzieci brały udział w pięciu konkurencjach. Pierwsza dotyczyła podania przez dziecko imienia, nazwiska oraz daty urodzenia były zadania na wytrzymałość, próba precyzyjności, próba wygimnastykowanego języka. Po wszystkich konkurencjach odbyła się uroczysta przysięga pierwszoklasisty. Dzieci otrzymały medale oraz cukierki.

29 września w świetlicy klas I i II uczciliśmy Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta panie przygotowały dla chłopców szereg rozmaitych konkursów i zabaw, a dziewczynki dopingowały kolegów oklaskami. Nasi chłopcy musieli wykazać się sprytem w konkurencji „Krzesełka”, precyzją w dmuchaniu piłeczką pingpongową do bramki , wytrzymałością i sprawnością w odbijaniu piłeczką. Dzieci bawiąc się pokonywały slalom z piłką oraz uczestniczyły w zabawach integracyjnych „Plecenie warkoczy". Młodzi mężczyźni walczyli również o tytuł „Gentelmena świetlicy”. Aby szczycić się owym tytułem trzeba było odpowiedzieć na trudne pytania z różnych dziedzin wiedzy oraz wykazać się znajomością zasad sawuar-wiwru.