Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Zima i śnieg to wielka frajda dla dzieci, ale tylko wtedy, gdy będą zachowane zasady bezpieczeństwa. 27 stycznia 2016 roku w świetlicy szkolnej odbyła się lekcja pt.: „My się zimy nie boimy, bo bezpiecznie się bawimy”. Odpowiadając na pytania nauczyciela świetliki przypomniały i ustaliły zasady bezpiecznych zabaw zimowych.

26 stycznia 2016 roku pojawiły się w świetlicy nowe wątki! Wytkały je pasowo na tle złotej osnowy świetliki z klas drugich i trzecich, dając podwaliny na postacie pszczoły i zebry. Materiałem do ich powstania była bibuła,wstążka oraz chęci i zaangażowanie uczestników zajęć. Tkanie gobelinów jest twórczością wymagającą cierpliwości i dlatego cieszy nas, że swoich sił spróbowali zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Dużym wkładem pracy wykazały się Ala Portka, Natalia Przybysz i Hania Bryguła.

Dnia 22 stycznia 2016 roku odbył się w świetlicy Konkurs Kolęd, w którym wzięło udział 26 wychowanków świetlicy, uczniów z klas I-III. Komisja Konkursowa, w skład której weszły panie: Aneta Gontarz, Katarzyna Ciołek, Anna Andrejas, Małgorzata Kozłowska, wyłoniła laureatów konkursu w dwóch kategoriach (soliści i duety) oraz przyznała wyróżnienia.

25 stycznia 2016 roku nauczyciele pracujący w świetlicy przygotowali dla swoich wychowanków z klas drugich i trzecich niezwykłe przygody z dużą dozą śmiechu. Pierwszą konkurencją było rzucanie papierowymi śnieżkami do celu, którym był wyraźnie wystraszony bałwan. Następnie uczestnicy zajęć wyruszyli na wyjątkową ekspedycję w poszukiwaniu Yeti. Udało im się odnaleźć dosłownie „wielkie stopy”!

W dzisiejszych czasach Internet jest wszechobecny. Korzystają z niego niemal wszyscy: dorośli, młodzież, osoby starsze, a coraz częściej dzieci. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem ten współczesny wynalazek wykorzystywany jest do pracy, nauki, rozrywki. Internet ma niewątpliwie bardzo wiele zalet, jednak każdy Internauta powinien mieć świadomość, że w świecie wirtualnym mogą czyhać na niego różne zagrożenia. Podczas zajęć „ Bądź bezpieczny w sieci” dzieci ze świetlicy dowiedziały się czym jest netykieta oraz jakich zasad powinny przestrzegać, aby bezpiecznie korzystać z Internetu.