Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

25 stycznia 2016 roku nauczyciele pracujący w świetlicy przygotowali dla swoich wychowanków z klas drugich i trzecich niezwykłe przygody z dużą dozą śmiechu. Pierwszą konkurencją było rzucanie papierowymi śnieżkami do celu, którym był wyraźnie wystraszony bałwan. Następnie uczestnicy zajęć wyruszyli na wyjątkową ekspedycję w poszukiwaniu Yeti. Udało im się odnaleźć dosłownie „wielkie stopy”!

Dnia 22 stycznia 2016 roku odbył się w świetlicy Konkurs Kolęd, w którym wzięło udział 26 wychowanków świetlicy, uczniów z klas I-III. Komisja Konkursowa, w skład której weszły panie: Aneta Gontarz, Katarzyna Ciołek, Anna Andrejas, Małgorzata Kozłowska, wyłoniła laureatów konkursu w dwóch kategoriach (soliści i duety) oraz przyznała wyróżnienia.

20 stycznia 2016 roku w świetlicy klas pierwszych odbyły się zajęcia, których celem było propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz poznawanie różnych sportów zimowych. Zarówno tych popularnych jak i mniej znanych. Dzieci bardzo zainteresowały się nowo brzmiącymi nazwami np.; skibob, curling czy biathlon. Podczas zajęć dzieci rozróżniały sporty zimowe takie jak: bobslej, skeleton, skoki narciarskie czy bojery, dobierały podpisy do poszczególnych dyscyplin sportowych oraz pokazywały ruchem swój ulubiony sport zimowy.

W dzisiejszych czasach Internet jest wszechobecny. Korzystają z niego niemal wszyscy: dorośli, młodzież, osoby starsze, a coraz częściej dzieci. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem ten współczesny wynalazek wykorzystywany jest do pracy, nauki, rozrywki. Internet ma niewątpliwie bardzo wiele zalet, jednak każdy Internauta powinien mieć świadomość, że w świecie wirtualnym mogą czyhać na niego różne zagrożenia. Podczas zajęć „ Bądź bezpieczny w sieci” dzieci ze świetlicy dowiedziały się czym jest netykieta oraz jakich zasad powinny przestrzegać, aby bezpiecznie korzystać z Internetu.

Dzień Babci i Dziadka według kalendarza to 21 i 22 stycznia. W tych dniach każdy z nas – mały wnuk czy duży składa życzenia swoim dziadkom. Dlatego już od 19 stycznia 2016 roku nasze świetliki z klas drugich i trzecich rozpoczęły produkcję prezentów. Było dużo pozytywnych uczuć i kwiatów. Powstały piękne laurki oraz ramki na zdjęcia. Oczywiście nasi podopieczni spisali się na medal! Wiemy, że samodzielnie wykonane prezenty zostały wręczone babciom i dziadkom.