Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Śniegu jeszcze nie ma, ale uczniowie w świetlicy pamiętają o świątecznych przygotowaniach. W piątek 18 grudnia 2015 roku przy dźwiękach kolęd wspólnie ozdabialiśmy upieczone przez rodziców pierniki. Były lukrowane gwiazdki, aniołki z czekolady oraz marcepanowe choinki z kolorową posypką.

Święty Mikołaj odwiedza dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 4 grudnia 2015 roku z workiem pełnym prezentów miał przyjechać również do Świetlicy klas drugich i trzecich.
Oczekując upragnionego Gościa dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały zdjęcia z zajęć świetlicowych, w których uczestniczyły w trakcie tego semestru szkolnego. Po obejrzeniu nie było już wątpliwości kto był najgrzeczniejszy w tym roku.

Pod takim hasłem odbyło się w świetlicy klas pierwszych spotkanie ze Świętym Mikołajem. 4 grudnia jak co roku wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na przybycie naszego gościa.

Po krótkim, lecz pełnym napięcia oczekiwaniu pojawił się główny bohater dnia - Święty Mikołaj. Wszystkie świetliczki na powitanie zaśpiewały piękną piosenkę pt. „Mikołaj, Mikołaj”.