Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, w świetlicy kl. 3M i III A dziewczynki uczciły przypadający na 30 września „Dzień Chłopaka”. Małe kobietki oprócz tradycyjnych życzeń przygotowały dla chłopców liczne konkursy tj. plecenie warkoczy, wypicie szklanki wody na czas, zabawy sztukmistrzów- kręcenie talerzami, dmuchanie balonów, aż w końcu przeprowadziły test na „ Super Chłopaka”. A jacy są nasi chłopcy? Wiadomo, że czasem z nich niezłe urwisy.

Dnia 29 września w świetlicy szkolnej odbyło się „Pasowanie na Świetlika”. W uroczystości tej wzięły udział dzieci z zerówki, klasy 1c, oddziału 2M oraz klasy III c.Dzieci z zerówki oraz z klasy pierwszej zanim zostały przyjęte do świetlicowej gromady, musiały przejść próbę zjedzenia plasterka cytryny z uśmiechem na twarzy. Uczestniczyły one również w różnych konkurencjach w których wykazać się miały znajomością zasad panujących w świetlicy.

18 maja 17r. dzieci ze świetlicy klas I, II i Montessori uczestniczyły w konkursie wokalnym „ Piosenki wiosennej i ekologicznej”, podczas którego prezentowały utwory pt. „Ziemia wyspa zielona”, „Maszeruje wiosna” , „Zielony smok”, „ Moja Planeta”. Do konkursu przystąpiło aż 23 osoby w dwóch kategoriach: soliści i duety.

Dnia 25 września 2017 odbyło się w świetlicy „Pasowanie na Świetliczka”, członka grupy świetlicowej. Wzięło w nim udział 31 uczniów z klas pierwszych.
Podczas tej imprezy integracyjnej uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wielu próbach, takich jak: wytrzymałościowej, podczas której uczestnik musiał przejść po szyszkach;uśmiechu, polegającej na zjedzeniu plastra cytryny a następnie u „ pierwszaka” powinien pojawić się uśmiech; wygimnastykowanego języka, gdzie należało powtórzyć długie i trudne do wypowiedzenia wyrazy i zdania; precyzyjności, podczas której należało trafić ołówkiem na sznurku do butelki.

11 maja (czwartek) "świetliczaki" ze starszej grupy wraz z opiekunkami po raz kolejny udały się w podróż do biblioteki i z bibliotekarzem ;)Dzięki uprzejmości Kasi Nazaruk, dzieci miały okazję poznać tak odległy kraj, jakim jest Japonia. Dowiedziały się, że mali Japończycy obchodzą trzy razy w roku dzień dziecka, że w Japonii znajduje się "wyspa królików" i miasto danieli, a do spłukiwania toalet używa się wody z mycia rąk. Największą furorę wzbudziły, oczywiście, historie o samurajach, ich strojach, broni i kodeksie honorowym oraz miecz i kije, których Katarzyna używa do ćwiczeń.